Czwartek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 2847
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Ruszyła budowa obwodnicy w Czarnym Borze

Niedziela, 14 września 2014, 7:30
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:39
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Ruszyła budowa obwodnicy w Czarnym Borze
Fot. UG w Czarnym Borze
26 sierpnia odbyło się przekazanie placu pod budowę I etapu obwodnicy Czarnego Boru firmie wykonawczej.

Data przekazania placu budowy stanowi historyczny moment dla mieszkańców gminy Czarny Bór. Gmina na przestrzeni ostatnich 30 lat nigdy nie była tak blisko od realizacji kluczowej i długo oczekiwanej inwestycji. W przekazaniu placu budowy uczestniczył Andrzej Lipiński – wicestarosta wałbrzyski.
- Oddany do użytku most powiatowy przy ul. Wałbrzyskiej w Czarnym Borze to inwestycja, która wesprze realizację kolejnej, a mianowicie rozpoczętej właśnie budowy obwodnicy miejscowości – mówi Andrzej Lipiński.

- Cieszy mnie, że w tak krótkim czasie, bo niespełna 3 lat, udało się przejść całą procedurę projektową, uzyskać dofinansowanie z dwóch źródeł, wyłonić wykonawcę i rozpocząć budowę. Wierzę, że jeśli tempo prac będzie tak imponujące jak do tej pory, to w ciągu najbliższych 2 lat uda nam się wybudować całą obwodnicę – mówi Adam Górecki, wójt gminy.

Całkowity koszt I etapu budowy wyniesie ponad 1,1 mln zł. Warto przypomnieć, że Starostwo Powiatowe wesprze finansowo inwestycję na mocy porozumienia kwotą 100 tys. zł. Środki w kwocie 550 tys. zł udało się także pozyskać z Programu Wieloletniego pod nazwą „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych” – II etap Bezpieczeństwo-Dostępność-Rozwój. Aktualnie prowadzona jest wycinka drzew oraz przygotowywanie poboczy pod poszerzenie drogi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group