Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4814
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Zagórze Śląskie: Rycerska rywalizacja

Środa, 12 października 2022, 11:29
Autor: red
REGION, Zagórze Śląskie: Rycerska rywalizacja
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Wczoraj na dziedzińcu Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim odbył się XIV Turniej Rycerski „Czas Pokoju”, którego organizatorem był Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. UNICEF w Walimiu.

Przed obliczem Króla Mirosława I Mądrego, w którego wcielił się Mirosław Potapowicz - członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego oraz Królowej, którą została Jolanta Omyła - Dyrektor MOS im. UNICEF w Walimiu, stawiło się 12 drużyn, które składały się z rycerzy, dam dworu oraz giermków.

Drużyny rywalizowały ze sobą w myśl zasad kodeksu rycerskiego w konkurencjach sprawnościowych, a także prezentowały stroje rycerskie, stroje dam dworu i giermka. Podczas turnieju uczestnicy mogli również zwiedzić Zamek Grodno pod opieką przewodnika. Zakończeniem turnieju było wspólne ognisko.

Coroczny turniej ma na celu przeniesienie uczestników w czasy średniowiecza, zapoznanie ich z postaciami historycznymi, rozbudzenie zainteresowań historią regionu, integrację szkół i placówek, a przede wszystkim dobrą zabawę.

Wyniki rywalizacji: I miejsce zajęła drużyna „Mrocznych Wikingów” z COPOW „Catharina” w Nowym Siodle, II miejsce „Szlachetna Trójca” z MOS im. UNICEF Walimia, III miejsce ex aequo zajęła drużyna „Sabath” z MOW z Sobótki oraz „Rycerze z Siodła” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Siodle.

Patronat honorowy nad wydarzeniem XIV Turniej Rycerski „Czas Pokoju” objął Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group