Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 1583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rynek ożył, ale tylko troszkę…

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 8 maja 2011, 12:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 maja 2011, 6:15
Autor: PAW
Fot. PAW
W ostatnich dniach na wałbrzyskim Rynku można zobaczyć nieco więcej mieszkańców miasta niż dotychczas. Ci, z którymi rozmawialiśmy, wciąż narzekają, że temu miejscu brakuje specyficznego klimatu.

- Kamienice są wprawdzie odnowione, ale uważam, że zbyt mało jest tu miejsc, gdzie można smacznie zjeść – uważa Jarosław Wielgus.

Podobne zdanie na temat wałbrzyskiego Rynku ma Justyna Poczachowska.
- Odnowione budynki oczywiście poprawiają wizerunek miasta, ale nie zmienia to ogólnego obrazu Wałbrzycha, który rysuje się moim zdaniem źle – mówi mieszkanka Wałbrzycha.

Ludzi mających podobne zdanie jest więcej. Ostatnio napisała do nas Czytelniczka, która pyta: „Kiedy wróci życie do wałbrzyskiego Rynku? Dokąd zwykli ludzie mają chodzić w zwykły dzień - do banków, a potem do apteki po leki uspokajające? Sklepy, kawiarnie, ogródki to przyciąga ludzi. Dlaczego Kraków nie wstydzi się swoich sukiennic? Może bliżej - Świdnica też ma swój handel w Rynku. Wałbrzych ma jeszcze coś: wielkie domy handlowe, hipermarkety, gdzie na siłę chce się budować "kulturę". Tylko jaką kulturę?

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~podzamcze vel student politologii 8-05-2011 12:52
http://bartowezapiski.blog.onet.pl/
~gosc 8-05-2011 14:13
Kulturalnie to mozna w rynku po ryju dostac i to niekoniecznie wieczorem. Najpierw nalezalo by postawic na bezpieczenstwo spacerowiczow, a potem budynki odnawiac i kawiarenki stawiac. Patologia i menelstwo jest w calym Walbrzychu i dopoki sady beda po stronie przestepcow, dopoty zwyczajni mieszkancy beda omijac takie miejsca z daleka.
~al 8-05-2011 15:17
Bardzo trafna uwaga Gościu. Trzeba najpierw wysiedlić to całe menelstwo, które zamieszkuje okolice Rynku to wtedy społeczeństwo przyjdzie.
~dzięki Liderowi 8-05-2011 15:35
Też zauważyłam że odkąd Prezio wyjechał na wakacje to więcej Wałbrzyszan przychodzi do rynku :)
~? 8-05-2011 15:40
dyktatura?
~Paweł nowe miasto 8-05-2011 16:10
w rynku i okolicach jest dużo menelstwa, to wina poprzednich władz,że dały im mieszkania w rynku,tego nie ma w Polsce, bo w rynku mieszka elita, a w Wałbrzychu bidota i mewnele, z podgórza robią slamsy z sobięcina to samo, nikt nie panuje nad tym, kolega wcześniej pisze dyktatura - Nie , to ciemnogród
~walbrzych 8-05-2011 16:12
Ostatnio byli u mnie goście z innego miasta i nawet nie było gdzie wyjśc na kawę coś zjeść , po prostu wstyd mi było , a musieliśmy załatwiać sprawe w śródmieściu
~kaszub 8-05-2011 16:45
@Paweł, menelstwa nie ma nigdzie wokół rynków polskich miast? A kto mieszka w kamienicach w Poznaniu? Szeroka grupa społeczna określana jako "menele". W Lublinie? Ci sami? W Warszawie? Też. No i sporo studentów, którzy rozjaśniają nieco ponurą atmosferą obszarów śródmiejskich. Dlaczego tak jest? Bo mieszkanie w kamienicy w ścisłym centrum miasta jest na ogół mało atrakcyjne. Poza tym po okresie PRL zostało wiele mieszkań socjalnych i komunalnych. W Lublinie lat temu kilka(naście) podjęto dość radykalny krok - zbudowano mieszkania socjalne na obrzeżach miasta a ze Śródmieścia tych "meneli" zwyczajnie przesiedlono. Kamienice zaczęto remontować, zmienili się lokatorzy, miasto odżyło. Jest bezpieczniej, czyściej, przyjemniej.
~obywatel 8-05-2011 17:12
Wałbrzyski rynek kojarzy mi się z szalenczymi kryminalistami,dlatego wogóle tam nie chodzę jesli nie muszę,czy coś się zmieniło od kiedy tam nie bywam wątpie,ponad rok temu byłem zjeść w jednej rynkowych resteuracji i jadłem na szpilkach ponieważ chamstwo rozgościiło się obok patrząc grożnie i pogardliwie na innych,co wyrażnie paraliżowało ruchy obsługi,panie siedzące stolik obok mogly posłuchać wioskowych komplementów rodem z konopielki, oczywiści bylo głośne bekanie i prymitywny śmiech poparty językiem z rynsztoka,nawet gdyby mi chcieli zapłacić to ja tam już nie zawitam,a jeśli ktoś chce tam inwestowac gratule odwagi
~widz 8-05-2011 17:59
Dawno o tej porze były kwiaty na rynku no i oczywiscie tryskała fontanna!!! czyzby zabrakło na to pieniedzy czy władza jest tak pochłonieta powtórzonymi wyborami ze mysli jak zwykle tylko o sobie???
~prawda obiektywna 8-05-2011 19:27
Z dedykacją dla Gutka- pasjonata języka staropolskiego. U platfusów to snadnie, że kto stojąc upadnie. Pojedź razem z niezrzeszonym do prezia to wałbrzych odpocznie od was!
~leon 8-05-2011 20:40
A FONTANNA w Rynku "umarła z pragnienia"
~leon 8-05-2011 20:54
Wzorem doktorka Szełemeja ogłaszam powszechną, wałbrzyską akcję "Nalej do fontanny w rynku" (nie żałuj). W najbliższą sobotę o godz. 9.00 zapraszam wszystkich aktywnych i odważnych Wałbrzyszan do rynku. Uczestnicy zabierają ze sobą tylko wiadro wody (10 litrów). Ci co mieszkają daleko będą mogli zaopatrzyć się w wodę z beczkowozu zaparkowanego na Pl. Rycerskim. ( 1 litr -20 groszy- dostawę zapewnia Firma STEFANOS Sp. z PO)
~wch 8-05-2011 21:04
Czytając wasze wpisy mam wrażenie że to wy jesteście tymi menelami :)
~tece 8-05-2011 22:11
masz racje wch atmosfere w miescie tworzą ludzie a w wałbrzychu wszyscy narzekają a może coś zrobimy tyle wpisów to może spotkajmy się w rynku o jednej porze w jakiś dzien i w ten sposób pokażmy wsparcie miastu które umiera bo to nasza wina
~benkmen 9-05-2011 0:20
Leon - mój sąsiad "Dziesiona" chce napełnić fontannę płynem przyniesionym w pęcherzu. Uważa to za protest wyborczy. Czy słusznie?
~Radosław aka pioneer 12-05-2011 9:57
Rynek jest tylko dla bogatych! a z skąd taki wniosek? w rynku jest bank na banku! Nie ma dla młodych restauracji, pubów oraz jakiś wystaw które by zachęciły aby pojawić się w tym miejscu. Obecnie zamykany jest ostatni sklep o 19:00 i zycie zanika przenosi się na piaskową gdzie lokal na lokalu powstaje i jest z czego wybierać. Pozdrawiam pioneer

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group