Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 1656
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rynek ożył, ale tylko troszkę…

Niedziela, 8 maja 2011, 12:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 maja 2011, 6:15
Autor: PAW
Wałbrzych: Rynek ożył, ale tylko troszkę…
Fot. PAW
W ostatnich dniach na wałbrzyskim Rynku można zobaczyć nieco więcej mieszkańców miasta niż dotychczas. Ci, z którymi rozmawialiśmy, wciąż narzekają, że temu miejscu brakuje specyficznego klimatu.

- Kamienice są wprawdzie odnowione, ale uważam, że zbyt mało jest tu miejsc, gdzie można smacznie zjeść – uważa Jarosław Wielgus.

Podobne zdanie na temat wałbrzyskiego Rynku ma Justyna Poczachowska.
- Odnowione budynki oczywiście poprawiają wizerunek miasta, ale nie zmienia to ogólnego obrazu Wałbrzycha, który rysuje się moim zdaniem źle – mówi mieszkanka Wałbrzycha.

Ludzi mających podobne zdanie jest więcej. Ostatnio napisała do nas Czytelniczka, która pyta: „Kiedy wróci życie do wałbrzyskiego Rynku? Dokąd zwykli ludzie mają chodzić w zwykły dzień - do banków, a potem do apteki po leki uspokajające? Sklepy, kawiarnie, ogródki to przyciąga ludzi. Dlaczego Kraków nie wstydzi się swoich sukiennic? Może bliżej - Świdnica też ma swój handel w Rynku. Wałbrzych ma jeszcze coś: wielkie domy handlowe, hipermarkety, gdzie na siłę chce się budować "kulturę". Tylko jaką kulturę?

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group