Środa, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3514
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Rządzić znaczy naprawiać – wywiad z Igorem Hoffmanem

Sobota, 13 listopada 2010, 17:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 listopada 2010, 20:50
Autor: PAW
REGION, Czarny Bór: Rządzić znaczy naprawiać – wywiad z Igorem Hoffmanem
Igor Hoffman
Fot. red
Igor Hoffman jest dyrektorem Centrum Kultury w Czarnym Borze. Teraz zdecydował się wystartować w wyborach do Rady Powiatu Wałbrzyskiego. Kandyduje w Okręgu Wyborczym nr 6 (Szczawno–Zdrój, Boguszów–Gorce, Stare Bogaczowice, Czarny Bór).

Igor Hoffman – 39 lat, żona Joanna, córka Natalia i syn Maciej. Igor Hoffman ukończył Uniwersytet Wrocławski na Wydziale Nauk Społecznych, specjalizację Międzynarodowe Stosunki Polityczne oraz studia podyplomowe – Fundusze Strukturalne UE i Kwalifikacyjny Kurs Pedagogiczny. Aktualnie pisze pracę doktorską z historii. Jego hobby to historia wojskowości, sport, gry strategiczne. Ma duże doświadczenie w pracy samorządowej. W latach 2004 – 2008 pracował w Urzędzie Miasta w Wałbrzych, gdzie zajmował się kulturą. Opracował i pozyskał środki na wiele projektów m.in. „Dziecięce spotkania z kulturą”, „Wakacje z kulturą”, „Drogi Polaków do niepodległości”. Od 2008 roku jest dyrektorem Centrum Kultury w Czarnym Borze.

- Od kiedy jest Pan dyrektorem CK w Czarnym Borze i co w tym czasie udało się zrealizować?

Igor Hoffman: Dyrektorem CK jestem od 1 sierpnia 2008 roku. Od samego początku mówiłem, że będę starał się pozyskiwać środki zewnętrzne na działalność CK, głównie z UE. Tak się złożyło, że determinacja daje wymierne efekty. Do dzisiaj udało mi się pozyskać około 1.250.000 zł. Najważniejsze projekty to "Przedszkolaki spod Trójgarbu" - 744.000 zł, "Seniorzy spod Trójgarbu" - 47.000 zł, "Pod ochroną Trójgarbu" - 38.000 zł, "Budowa boiska wielofunkcyjnego w Witkowie" - 247.000 zł, "Polsko - czeskie spotkania edukacyjno - kulturalne" - 20.800 Euro. Oprócz tak "spektakularnych" dokonań, są mniejsze, aczkolwiek też ważne dla Gminy Czarny Bór. Zacząłem organizować koncerty i wystawy. Najważniejszym z nich dla mnie był występ chóru OKTOICH. Są zajęcia stałe dla dzieci i młodzieży z plastyki i fotografii. W wakacje wspólnie z Fundacją Edukacji Europejskiej zorganizowaliśmy półkolonie w Witkowie. Uruchomiliśmy ligę piłki halowej, zorganizowaliśmy "Olimpiadę pod Trójgarbem" i "I Festiwal piosenki polsko - czeskiej", są również zajęcia aerobiku. Wspieramy działalność klubów sportowych i szkół oczywiście pod kątem sportowym i kulturalnym. "Święto Pieroga" stało się towarem eksportowym i w regionie wiadomo już, że jak jechać na dobre pierogi, to tylko do Czarnego Boru. Jednak wszystkie te działania nie mogłyby się odbywać bez wsparcia ludzi i instytucji z Czarnego Boru. Szczególne podziękowania należą się Szkole Podstawowej w Czarnym Borze i Witkowie, Zespołowi Ludowemu "Grzędowianki", LZS Skalnik, OSP w Czarnym Borze i Witkowie oraz wielu osobom indywidualnie.

- Jakie najbliższe plany i projekty do zrealizowania macie jako CK?

Igor Hoffman: Na dzień dzisiejszy złożyliśmy wniosek na "Budowę boiska wielofunkcyjnego w Czarnym Borze" na kwotę 340.000 zł i jak wszystko dobrze pójdzie dzieci i dorośli będą na nim grali w maju lub czerwcu. W styczniu zaczniemy realizować projekt "Pod ochroną Trójgarbu" na który już mamy przyznane środki. W grudniu tego roku ruszymy z ligą piłki halowej. Przymierzamy się do napisania wniosku na drugą edycję "Przedszkolaków spod Trójgarbu", by trzy punkty przedszkolne mogły funkcjonować kolejne dwa lata. Myślę, że wspólnie ze Szkołą Podstawową w Czarnym Borze i Fundacją Edukacji Europejskiej, złożymy również duży projekt do POKL na podniesienie poziomu edukacji dla dzieci ze szkół podstawowych. Pod kątem sportowym rok zaczniemy od II Biegu Noworocznego "Korona Trójgarbu" w Witkowie, no i jak zwykle wesprzemy SP w Czarnym Borze w organizacji XXXI Biegu Krasnali. Poza tym oczywiście to, co już robimy na co dzień, czyli zajęcia stałe. Myślę, że rozszerzymy też propozycję dla seniorów. Po realizacji projektu "Seniorzy spod Trójgarbu" stwierdziliśmy wspólnie z beneficjentami, że warto takie działania kontynuować. To był prawdziwy Uniwersytet III Wieku.

- Dlaczego zdecydował się Pan kandydować do Rady Powiatu?

Igor Hoffman: Kandydować do Rady Powiatu zdecydowałem się w ostatnim dniu przed rejestracją komitetów. Nie byłem do końca przekonany do tej decyzji. Myślę jednak, że jakby wyborcy zdecydowali się oddać na mnie swoje głosy i dali mi legitymację, by ich reprezentować w radzie, mogą być spokojni. Mam doświadczenie w pracy samorządowej, moje dotychczasowe dokonania świadczą też o moim profesjonalizmie.

- Czym chciałby się Pan zajmować, jeśli dostanie się do Rady Powiatu i jakie sprawy będą priorytetowe?

Igor Hoffman: W swoim programie napisałem, że głównie będę starał się wspierać kulturę, oświatę, turystykę i sport oraz organizacje pozarządowe funkcjonujące na tych płaszczyznach, czyli chcę się zająć sferami, na których się znam. Moim celem głównym będzie zwiększenie ilość środków finansowych na dotacje celowe dla w/w podmiotów.

- Jakie ma Pan zainteresowania, bo wiem, że jest Pan człowiekiem niezwykle aktywnym?

Igor Hoffman: O tego jest bardzo dużo. Kocham historię wojskowości. Właśnie zacząłem pisać doktorat na ten temat, gry strategiczne i ponad wszystko sport, który zawsze mi towarzyszył. Uprawiałem lekkoatletykę w Górniku Wałbrzych, rzucałem dyskiem i kulą, później był rower szosowy, gram w kosza, a teraz zacząłem biegać w biegach przełajowych. Głównie startuje w IDOLU w kategorii VIP, gdzie reprezentuję Czarny Bór. Na dzień dzisiejszy wygrałem generalkę w swojej kategorii i zdobyłem puchar, który powędruje do Centrum Kultury w Czarnym Borze.

- Jak zamierza Pan zachęcić wyborców do oddania głosu właśnie na Igora Hoffmana?

Igor Hoffman: Jeżeli chcecie Państwo, by nasz Powiat był wzorem dla innych pod kątem kultury, sportu i turystyki, by te gałęzie się rozwijały prężnie i inni nam zazdrościli zagłosujcie na mnie. RZĄDZIĆ ZNACZY NAPRAWIAĆ.

- Dziękuję za rozmowę.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group