Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4531
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Małgorzata Stączek opowiada o musicalu Mamma Mia!

Czwartek, 18 czerwca 2015, 10:30
Aktualizacja: Sobota, 10 października 2015, 7:40
Autor: MarZy
Wałbrzych: Małgorzata Stączek opowiada o musicalu Mamma Mia!
Małgorzata Stączek i Angelika Kuzera
Fot. MarZy
Premiera Mamma Mia! miała miejsce 29 maja podczas nocy w II LO. Musical został przygotowany przez blisko 50 uczniów i absolwentów II LO i Publicznego Gimnazjum nr 13 pod kierunkiem Magdaleny Podkówki i Małgorzaty Stączek. Podobnie jak dwa poprzednie musicale w wykonaniu grupy The Podkówczers (Metro, Romeo i Julia), premiera Mamma Mia! cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Na pytanie,skąd pomysł, żeby przedstawić właśnie musical Mamma Mia!, Małgorzata Stączek, jedna z autorek scenariusza i reżyserii musicalu, odpowiada, że po sukcesie Metra i Romea i Julii, przyszedł czas na coś bardziej swobodniejszego i wesołego.

-Mamma Mia! to także pierwszy, jak do tej pory w wykonaniu zespołu The Podkówczers, musical z piosenkami anglojęzycznymi. Z początku wybór musicalu wahał się jeszcze między Grease i Across the Universe, jednak zespół, a przede wszystkim główni soliści, zdecydowali, że będzie to Mamma Mia!

Próby piosenek do musicalu trwały już w czerwcu 2014 roku. Przerwały je przygotowania do przedstawienia Metra w grudniu 2014 roku podczas ogólnopolskiej konferencji dyrektorów szkół skupionych w TST i SSA. Scenariusz do musicalu, oparty na filmie Mamma Mia! w reżyserii Phyllidy Lloyd, powstał dopiero po feriach.

- Trzon zespołu The Podkówczers stanowią tegoroczni maturzyści. W musicalu wystąpili również absolwenci szkoły. Ze względu na powtórki do matury i zajęcia na uczelniach, młodzi aktorzy nie raz musieli poświęcić swój wolny czas, aby móc spotkać się na próbie. Przygotowania do premiery stanowiły naukę pracy zespołowej - mówi Małgorzata Stączek.

Ci, którzy nie widzieli musicalu, będą mieli szansę go jeszcze zobaczyć. We wrześniu odbędą się spektakle w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu oraz w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju. Ponadto w październiku, zależnie od głównych wykonawców, spektakl może odbyć się w wałbrzyskim Aqua Zdroju.

W poniedziałek zapraszamy na stronę naszego portalu na wywiad z Angeliką Kuzerą jedną z uczestniczek musicalu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group