Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 3004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Są kolejne pieniądze na sport

Środa, 28 maja 2014, 14:44
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Są kolejne pieniądze na sport
Fot. red
Zarządzeniem z 27 maja, prezydent Roman Szełemej przyznał klubom sportowym z Gminy Wałbrzych kolejne środki finansowe na dalsze funkcjonowanie.

I tak do klubów sportowych trafi nieco ponad 113 tysięcy złotych. Najwięcej, bo 85 tys. zł, otrzyma siatkarska Victoria PWSZ Wałbrzych na szkolenie młodzieży i drużyny seniorów oraz na organizację turniejów okolicznościowych. Teraz, kiedy już wiadomo, że Victoria uzyskała awans do I ligi, z pewnością te pieniądze pomogą wałbrzyskim działaczom siatkówki spokojniej patrzeć w przyszłość.

Akademicki Zespół Sportowy PWSZ Wałbrzych otrzyma dofinansowanie w wysokości 17 tys. 300 zł na organizację szkolenia mającego na celu podnoszenie umiejętności w piłce nożnej kobiet, przygotowanie i udział zespołu w rozgrywkach II ligi.

Ludowy Kolarski Klub Sportowy Górnik Wałbrzych dostanie 5 tys. zł na doposażenie klubu w specjalistyczny sprzęt kolarski, a Zapaśniczy Ludowy Klub Sportowy Zagłębie Wałbrzych otrzyma wsparcie w wysokości 5 tys. 940 zł na swoją działalność statutową.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group