Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 1797
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Samochód bez kierowcy?

Wiadomości: REGION, Walim
Środa, 9 grudnia 2009, 6:48
Aktualizacja: 6:49
Autor: SBorewicz
W Walimiu wałbrzyscy policjanci zatrzymali samochód marki Chrysler Voyager, w którym trzej pijani mężczyźni siedzieli na tylnym siedzeniu auta, a za kierownicą nie było nikogo.

Samochodem podróżowało trzech mężczyzn w wieku 61, 55 i 46 lat. Drogówka przy ulicy Wyszyńskiego w Walimiu zatrzymała pojazd do kontroli. Na widok umundurowanych funkcjonariuszy, kierujący szybko przesiadł się na miejsce dla pasażerów, przez co pojazd wyglądał tak, jak gdyby kierował się sam. Co więcej, żaden z zatrzymanych mężczyzn nie przyznawał się do kierowania samochodem. W sumie nic dziwnego, bo badanie alkomatem potwierdziło, że byli w stanie nietrzeźwości i mieli odpowiednio 1,23, 2,43 i 3,10‰ alkoholu w organizmie.

W związku z tym, że nie można było w stosunku do zatrzymanych wykonać żadnych czynności procesowych oraz żaden z nich nie chciał przyznać się do kierowania w stanie nietrzeźwości, trzej mężczyźni trafili do aresztu policyjnego wałbrzyskiej komendy.

W toku dalszych czynności 55-latek, właściciel pojazdu, przyznał się śledczym do zarzucanego mu czynu. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grożą mu 2 lata pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group