Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2742
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Ścieżka Hochbergów będzie odbudowana

Sobota, 29 czerwca 2013, 16:36
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Ścieżka Hochbergów będzie odbudowana
Fot. red
Nadleśnictwo Wałbrzych otrzymało dofinansowanie na projekt zatytułowany „Modernizacja i odbudowa szlaku przyrodniczo–edukacyjnego „Ścieżka Hochbergów”, celem ochrony rzadkich siedlisk przyrodniczych w rezerwacie przyrody i obszarze NATURA 2000 „Przełomy Pełcznicy pod Książem” oraz pełnienia funkcji dydaktycznych związanych z przedmiotem ochrony”.

Całość projektu to wydatek rzędu blisko 1 miliona złotych. Nadleśnictwo otrzyma na realizację tego zadania ponad 669 tysięcy złotych.

Dzięki korzystnemu kursowi euro, Zarządowi Województwa udało się wygospodarować więcej unijnych pieniędzy na dofinansowanie kilku inwestycji ekologicznych na całym Dolnym Śląsku. Za ponad 8 mln zł w naszym województwie powstaną nowe ścieżki przyrodnicze, wieże widokowe i centra edukacji ekologicznej. Pieniądze trafią też do wrocławskiego ZOO, które wybudowało wybieg dla nosorożców.

Decyzja w sprawie dofinansowania projektów złożonych w ramach „Ochrony bioróżnorodności i edukacji ekologicznej” została podjęta przez Zarząd Województwa w środę, 26 czerwca. Wsparcie projektów, które do tej pory były na liście rezerwowej, będzie możliwe dzięki korzystnemu kursowi euro. Skorzysta na tej decyzji między innymi wrocławskie ZOO, które starało się o dofinansowanie wybiegu dla nosorożców. Ale dzięki tym pieniądzom powstaną również ścieżki przyrodnicze w Górze, Brodnie czy Głębowicach. Ucieszą się również przedstawiciele powiatu wołowskiego, który dostanie dofinansowanie na utworzenie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Pierwszą decyzję o wsparciu ze środków unijnych 11 projektów związanych z edukacją ekologiczną i ochroną bioróżnorodności Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął 11 czerwca. Do beneficjentów trafiło wówczas ponad 12 mln zł. Wśród wybranych przedsięwzięć były m.in. centra edukacji ekologicznej w Parku Gór Stołowych, w Sokołowsku, Świeradowie Zdrój i Żmigrodzie. Dofinansowano także ścieżki i ogrody przyrodnicze w Szklarskiej Porębie, powiecie strzelińskim, Bielawie i Mściwojowie oraz wieże widokowe na górze Dzikowiec w gminie Boguszów-Gorce oraz w Siechnicach. Wsparcie otrzymało także Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach. 8 projektów znalazło się na liście rezerwowej ze względu na brak dodatkowych funduszy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group