Czytających: 4930

Złotoryja: Ścigali się Mastersi

Poniedziałek, 24 maja 2010, 9:56
Aktualizacja: 9:57
W Złotoryi w dwóch odrębnych wyścigach kolarskich wystartowali Mastersi. Widoczni na trasie byli zawodnicy z Wałbrzycha.

Najpierw rozegrany został 24. Ogólnopolski Wyścig Kolarski Masters o Złotą Wstęgę Kaczawy.

W kategorii 30-39 lat zawodnicy mieli do pokonania 82 kilometry. Wygrał Marek Bonecki z Legnicy, a na 14. miejscu wyścig ukończył Tomasz Łabędź z Wałbrzycha. W rywalizacji 40-49 lat na takim samym dystansie zwyciężył Robert Bondaryk z Cybinki, a Mariusz Hartman z Sirbudu Wałbrzych stanął na najniższym stopniu podium. W kategorii 50-59 lat zawodnicy musieli pokonać też 82 km. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Wiesław Sienkiewicz z Ogniwa Dzierżoniów, a na 10. miejscu finiszował Franciszek Jowik z PSL Wałbrzych. I wreszcie w kategorii wiekowej 60-69 lat wygrał Kazimierz Korcela z Krakowa, a Zygmunt Pfeifer z Wałbrzycha zakończył start na 7. pozycji. Najstarsi kolarze przejechali 55 km.

Dzień później również w Złotoryi odbył się IX Ogólnopolski Wyścig Masters o Puchar Starostwa Złotoryjskiego.

Wśród zawodników 40-49 lat na dystansie 66 km wygrał Piotr Pawłowski z Sobótki, a Mariusz Hartman z Wałbrzycha tym razem zajął miejsce tuż za podium. W kategorii 50-59 lat zawodnicy musieli pokonać 50 km. Zwyciężył Bogdan Kurkiewicz z Zielonej Góry, a Franciszek Jowik z PSL Wałbrzych niestety nie ukończył wyścigu. 50 km pokonali zawodnicy z kategorii wiekowej 60-69 lat. Wygrał Kazimierz Korcela z Krakowa, a Zygmunt Pfeifer był 5.