Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 5046
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sezon czas zaczynać

Środa, 20 kwietnia 2022, 8:39
Aktualizacja: 8:40
Autor: red
Wałbrzych: Sezon czas zaczynać
Fot. organizatorzy
Już w najbliższy piątek i sobotę oficjalne Otwarcie Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsk. W dniach 22–23 kwietnia na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu w jednym miejscu znajdą się atrakcje z całego województwa.

Blisko 70 atrakcji zapowiedziało swój udział w Otwarciu Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsku, który w najbliższy weekend szykuje Dolnośląska Organizacja Turystyczna z wałbrzyską Starą Kopalnią. To będzie prawdziwa turystyczna wizytówka naszego regionu w jednym miejscu. Takiego przeglądu dolnośląskich obiektów i miejscowości jeszcze w Wałbrzychu nie było. Na terenach zewnętrznych powstanie miasteczko, w którym swoje oferty, ale także warsztaty, zajęcia i animacje prezentować będą m.in. okoliczne uzdrowiska, Twierdza Srebrna Góra, Hydropolis, Zamek Czocha, Centrum Historii Zajezdnia, czy miasto Karpacz.

Jaką mają propozycje dla Państwa, co zaoferują na imprezie w Wałbrzychu, a co odkryją Państwo na miejscu w poszczególnych miejscowościach i miastach? Każdy będzie mógł się przekonać w wałbrzyskim Centrum Nauki i Sztuki w najbliższy piątek w godzinach 12-18, a w sobotę już od 10 do 17. Na placu wokół budynków kopalni stanie również scena, a na niej zobaczymy m.in. prezentacje poszczególnych atrakcji, wykłady i warsztaty a także koncerty. Na scenie pojawią się z koncertami artyści Vertigo Jazz Club Wrocław - Paulina Gołębiowska i Tomasz Krajewski ze swoimi zespołami a zatańczą Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych oraz Blue Dance Crew. Wśród odwiedzających kopalnię znajdą się również popularni blogerzy turystyczni, a na scenie pojawią się m.in. AHOJ! Przygodo z prezentacją Paszportu Młodego Odkrywcy. Pełną listę wystawców oraz program wydarzenia znajdą Państwo na https://www.waszaturystyka.pl/dolny-slask-otwiera-sezon-w-walbrzyskiej-starej-kopalni/. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji i aktywności dla dzieci i dorosłych. Dla gości planujących odwiedzić kopalnię warto nadmienić że przygotowana jest specjalna oferta instytucji wspólnie z Kolejami Dolnośląskimi. Przyjeżdżając pociągiem przewoźnika do kopalni, powrót do domu jest gratis. Wystarczy pokazać aktualny bilet ze zwiedzania Starej Kopalni, która podczas imprezy jak najbardziej będzie zapraszać na swoją trasę turystyczną razem z przewodnikami. Wstęp na Otwarcia Sezonu Turystycznego będzie bezpłatne, jednak jeśli planują Państwo zwiedzanie kopalni – warto zakupić bilety już dziś na stronie www.starakopalnia.pl

To nie wszystkie atrakcje w jakich będzie można w najbliższym czasie uczestniczyć na terenie Starej Kopalni.

W piątek 22 na scenie w restauracji Coolturalna Montownia po zakończeniu wydarzeń plenerowych w ramach odbywającego się w Wałbrzychu festiwalu Księżnej Daisy odbędzie się koncert Masecki & Markowicz. Początek o godzinie 19:30 a bilety na wydarzenia można nabyć na https://goingapp.pl/selekcja/xix-festiwal-ksieznej-daisy. Szczegóły całego wydarzenia, które trwać będzie w Wałbrzychu znaleźć można na www.festiwaldaisy.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

5
45%
Cieszy
3
27%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group