Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sezon petanque w pełni

Wiadomości: Kraj
Wtorek, 11 września 2012, 13:27
Aktualizacja: 13:27
Autor: PAW
Fot. PAW
Nasi zawodnicy biorą udział w imprezach różnej rangi w petanque. Dziś prezentujemy ostatnie osiągniecia bulistów z naszego regionu.

W Mistrzostwach Europy Weteranów, które to zawody odbyły się w Danii, nasi wypadli przeciętnie. Zawodnicy z Jedliny Zdroju (Edward Serafin, Jerzy Siara i Kazimierz Jacak plus Ryszard Kowalski z Dzierżoniowa) wygrali tylko z Hiszpanią, a pozostałe mecze przegrali.

W Podgórzynie buliści walczyli o Puchar Gminy Podgórzyn. I tutaj triplet w składzie: Tadeusz Obuchowski, Piotr Juś i Gabriel Kaźmierczak zajęli 3. lokatę, a dzień wcześniej Obuchowski i Kaźmierczak byli na 2. pozycji w turnieju dubletów.

W Żywcu nasi przedstawiciele walczyli w finale Mistrzostw Polski. Triplet KSP Jedlina (Orpel, Gądek, Witkowski) ulegli 10-13 Myślenicom, pokonał 13-9 Lisków, wygrał z drużyną Gajewskiego 13-8 i awansował dalej. W kolejnej rundzie Jedlina przegrała 6-13 z Chojnackim i wygrała 13-8 z Teamem Gajewskim i zajęli miejsce poza pierwszą ósemką. Natomiast podczas tych zawodów w konkurencji strzału precyzyjnego Sergiusz Gądek wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów. W finale strzału precyzyjnego Gądek przegrał 23-35 z Szymonem Kubiesą.

W Dzierżoniowie odbył się natomiast finał Pucharu Polski dubletów. Artur Kałużny i Dawid Matuszewski (Sudety Boguszów-Gorce) dotarli do ćwierćfinału. Również w Dzierżoniowie rywalizowano w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Turnieju Burmistrza. Triplet z Jedliny Zdroju (J. Siara, E. Serafin, D. Siara) zajął 2. miejsce.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group