Czytających: 5307

Wałbrzych: Siatkarska licealiada

Piątek, 25 stycznia 2013, 15:23
Aktualizacja: 15:25
Drugi rok z rzędu złoto w kategorii chłopców wędruje do ZS 2 – tym razem w finale pokonali III LO. Brązowe medale dla Energetyka, którego uczniowie pokonali ZS 5. U dziewcząt dużą niespodzianką okazały się świetnie dysponowane podopieczne Agaty Swobody (ZSP), które w grupie finałowej pokonały wszystkie swoje rywalki. Srebro dla ZS 4, a brąz dla osłabionych kontuzjami III LO.

LICEALIADA SIATKÓWKA CHŁOPCÓW:

Tytułu mistrzowskiego bronił zespół ZS 2 - w pierwszym półfinale zmierzył się z mistrzem sezonu 2010/11, czyli podopiecznymi Tomasza Korościka ZS 5. Gładkie zwycięstwo 2:0 pozwoliło spokojnie myśleć optymistycznie o grze finałowej.

W drugim półfinale zmierzyły się ekipy Energetyka i III LO. Niesieni dopingiem licznie zgromadzonych kibiców w hali OSiRu chłopcy Wojtka Wierzbickiego rozbili w pierwszym secie przeciwników do 16. Drugi set to przebudzenie podopiecznych na co dzień grającego w II ligowej Victorii Wałbrzych Macieja Leńskiego, którzy pokonali swoich przeciwników stosunkiem punktów 25:19. Tie break to już wojna nerwów i zimnej głowy, którą wykazali się ci drudzy - tym samym mogli świętować awans do finału po 4 latach przerwy.

Mecz o trzecie miejsce miał jednostronny przebieg, momentami tylko mechanicy próbowali się przeciwstawić energetykom, jednak na nic się to stało i brązowe medale mogły zawisnąć na szyjach młodych siatkarzy z ZSP.

W finale oglądaliśmy dwa bardzo emocjonujące sety - w nich większe doświadczenie wykazali uczniowie ZS 2, na co dzień reprezentujący juniorskie zespoły Victorii Wałbrzych, którzy pokonali III LO 2:0 i będą reprezentować nasze miasto w rozgrywkach ponadpowiatowych.

III LO – ZS 2 0:2 (23:25, 18:25)

ZWYCIĘSKI SKŁAD: ARKADIUSZ MATRAS, TOMASZ IGŁA, JACEK NYCMERSKI, MICHAŁ FRELIK, CZAREK KUNIKOWSKI, PIOTR ADAMCZYK, KORNEL CZAJKOWSKI, MACIEJ LEWIŃSKI, MATEUSZ DYZMA, DOMINIK BYCHYM, TOMASZ MIKULSKI, TRENER: JACEK SOBCZYK.

LICEALIADA SIATKÓWKA DZIEWCZĄT:

U dziewcząt rywalizacja finałowa opierała się na grupie i systemie każdy z każdym - w pierwszym pojedynku osłabione brakiem swojej liderki Moniki Pękali uczennice III LO uległy gładko ZSP w dwóch setach. Drugie spotkanie to niesamowita wojna nerwów i elektryzująca końcówka. Po dwóch setach na tablicy widniał wynik 1:1, a jak wiemy siatkówka nie znosi remisów - o wszystkim decydował więc tie break. A w nim prowadzenie przechodziło z rąk do rąk - dość wspomnieć, że w końcówce oba zespoły miały meczbole w górze, jednak kilka minimalnych błędów podopiecznych Jacka Heilera (ZS 4) zadecydowało o końcowym triumfie ZSP Energetyk. W meczu o trzecie miejsce ponownie byliśmy świadkami tie break, w którym to III LO prowadziło już 14:10 i wydawało się, że ZS 4 będzie największymi przegranymi tych rozgrywek (dwie przegrane końcówki), jednak dziewczęta wzięły się w garść na czas wydzierając srebrne medale bezpośrednim rywalkom.

GRUPA FINAŁOWA:

III LO – ZSP 0:2 (13:25, 17:25)
ZSP – ZS 4 2:1 (25:18, 13:25, 18:16)
ZS 4 – III LO 2:1 (25:18, 21:25, 16:14)

ZWYCIĘSKI SKŁAD: JUSTYNA KACZMARCZYK, SYLWIA WOJTOWICZ, PAULINA HYLIŃSKA, MARTA MAZURKIEWICZ, DAGMARA KIRSZTENSZTAIN, KATARZYNA KŁYS, DANIELA SZEWCZYŃSKA, NATALIA HUDZIK, DOMINIKA KŁYS, EDYTA PORĘBA, MAGDA KWIATKOWSKA, TRENERKA: AGATA SWOBODA.