Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5341
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Turek: Siedem medali wałbrzyskich karateków

Wtorek, 21 maja 2019, 13:41
Autor: PAW
Turek: Siedem medali wałbrzyskich karateków
Fot. użyczone
18 maja w Turku został rozegrany Puchar Wielkopolski, w którym udział wzięło 215 karateków z 36 klubów z Polski. Z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha na turniej pojechało 9 zawodników. Turniej rozgrywany był zarówno w formule Kata jak i Kumite (walki).

W kata wystartowało 7 zawodników UKKS OBI, w tym czworo młodych (8-9 lat), którzy startowali po raz pierwszy w życiu. Pomimo poprawnie wykonanych technik, młodym zawodnikom nie udało się stanąć na podium. Dwa złota zdobyli starsi zawodnicy. W kategorii dziewcząt 11-12 lat na 1. miejscu stanęła Julia Obuchowska, a w kategorii chłopców 15-16 lat złoto zdobył Dominik Obuchowski.

W kumite wystartowali wszyscy zawodnicy UKKS OBI. Poziom walk był naprawdę bardzo wysoki, co jednak nie przeszkodziło wałbrzyszanom w zdobyciu 5 medali. W kategorii dziewcząt 11-12 lat + 50kg złoto wywalczyła Julia Obuchowska, nie dając żadnej ze swoich przeciwniczek nawet cienia nadziei na wygraną. Od początku była stroną dominującą i to ona prowadziła całe walki tak jak chciała. Duży sukces odnieśli chłopcy w kategorii 15-17 lat + 65kg - w tej kategorii startowało dwóch zawodników z Wałbrzycha. Obaj do finału doszli pokonując swoich przeciwników przed czasem przez nokaut. Spotkali się w finale, nazwanym przez organizatorów „walką wieczoru". Po zaciętej walce wygrał mniejszy i dużo lżejszy Dominik Obuchowski trafiając swojego kolegę Krystiana Rasia w głowę. Dwa najwyższe stopnie podium w najcięższej i najstarszej kategorii chłopców były więc dla wałbrzyszan. Bardzo dobrze zaprezentowali się też Mateusz Mielnik i startujący po raz pierwszy w życiu do walki Kacper Waszak – obaj zdobyli brązowe medale. Mateusz startował w kategorii chłopców 11-12 lat +43 kg, a 9-letni Kacper w kategorii chłopców 9-10 lat -33kg.

Prowadzący zajęcia w UKKS OBI Sensei Tomasz Obuchowski podczas zawodów pełnił rolę sędziego, a zawodników do walk wyprowadzała Sempai Agnieszka Obuchowska.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group