Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 2931
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Świebodzice: Silena idzie pod młotek

Czwartek, 28 grudnia 2017, 6:36
Aktualizacja: 10:50
Autor: red
REGION, Świebodzice: Silena idzie pod młotek
Fot. UM Świebodzice
9 stycznia 2018 r. wałbrzyski Sąd Rejonowy otworzy oferty złożone przez podmioty zainteresowane kupnem dawnych zakładów lniarskich Silena w Świebodzicach.

Na nabywców czeka 1,8 ha terenu, wraz z częścią zabudowań. Sprzedaż prowadzi syndyk, ale nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie zdecydowane działania władz miasta i burmistrza Bogdana Kożuchowicza.

Wszystko dlatego, że gmina przejęła na siebie ciężar finansowy przeprowadzenia procesu upadłościowego dawnej spółki Eurolen.
Finałem tego jest doprowadzenie do sprzedaży zakładu, który od lat straszy w centrum miasta.
- Teren po dawnej Silenie to bardzo atrakcyjna działka. Wierzę, że znajdą się chętni, by zainwestować w tę nieruchomość – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic.

Silena to przemysłowa historia Świebodzic, która w ostatnich niespełna trzech dekadach zamieniła się w ruinę. Po dawnych zabudowaniach zakładu pozostały tylko resztki hal produkcyjnych, które przydawały się z powodzeniem filmowcom: świebodzicki zakład był planem filmowym m. in. dla takich filmów, jak „Miasto 44”, „Czas honoru – powstanie”, a ostatnio „Ślepnąc od świateł”, serialu kręconego dla stacji HBO.

Teren położony pomiędzy ulicą Strzegomską, Fabryczną, Młynarską, to ponad hektar gruntu. Cena za tak dużą działkę to ponad 1 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group