Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3693
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Skatepark nabiera kształtów

Sobota, 10 września 2016, 14:48
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Skatepark nabiera kształtów
Fot. UM Jedlina Zdrój
Na terenie kompleksu sportowo–rekreacyjnego przy ulicy Kłodzkiej w Jedlinie Zdroju powoli kształtu nabiera Skatepark.

Widać już zarysy toru i ścianek podjazdowych. Już pod koniec września miłośnicy tego sportu będą mogli korzystać z wszystkich atrakcji. Dla sportowców korzystających z kompleksu boisk przygotowywane jest zaplecze socjalne. Powstały nowe szatnie, sanitariaty, a także prysznice.

Nie zapomniano też o lekkoatletach. Do ich dyspozycji budowana jest nowa bieżnia ze sztuczną nawierzchnią. Sześć stumetrowych torów pozwoli organizować zawody sprinterskie. Całość inwestycji sportowych kosztuje ponad 600 tys. zł., w tym 180 tys. zł. dofinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Kolejne prace widać od ulicy Narutowicza do ulicy Reymonta, gdzie ekipa budowlana przygotowuje teren pod nową ścieżkę pieszo-rowerową. Mieszkańcy Jedliny-Zdroju nie tylko będą mogli wygodnie przemieszczać się do Glinicy, ale również rowerzyści w bezpieczny sposób przejechać ten odcinek drogi. Położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa z wydzielonym pasem dla rowerzystów, ustawione zostaną nowe ławeczki i kosze. Jest to wspólna inwestycja Gminy Jedlina-Zdrój oraz Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group