Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 2731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Skok spadochronowy bez spadochronu? Sprawdź tunele aerodynamiczne!

Piątek, 18 października 2019, 9:22
Autor: red
Kraj: Skok spadochronowy bez spadochronu? Sprawdź tunele aerodynamiczne!
Fot. użyczone
Człowiek od zawsze marzył o wzniesieniu się w przestworza. To pragnienie doprowadziło do powstania różnorodnych maszyn, które umożliwiły wzbicie się w powietrze. Jednak możliwość samodzielnego latania wydawała się ciągle poza ludzkim zasięgiem.

Z pomocą przyszły tutaj tunele aerodynamiczne, w których rozpędzone powietrze unosi człowieka nad ziemią i wydaje się negować efekty grawitacji. Teraz z możliwości swobodnego unoszenia się w powietrzu mogą skorzystać mieszkańcy Wrocławia, w placówce Flyspot w Mirosławicach.

Spełnianie marzeń o lataniu jak ptak

Odpowiedzią na pytanie, w jaki sposób można latać bez skrzydeł, są tunele aerodynamiczne, w których można doświadczyć zjawiska zwanego swobodnym spadaniem. Ich konstrukcja jest zasadniczo prosta. To zazwyczaj pionowe tunele, których średnica wynosi około 5 metrów. Wewnątrz, specjalne wentylatory tworzą stały prąd powietrza o prędkości dochodzącej nawet do 300 kilometrów na godzinę. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy może poczuć się lekki jak piórko i doświadczyć wrażeń dostępnych dotąd tylko dla skoczków spadochronowych czy osób uprawiających sporty ekstremalne.

Latać każdy może

Nowoczesne tunele aerodynamiczne, takie jak ten w Mirosławicach pod Wrocławiem, są skonstruowane tak, aby spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Dlatego mogą z nich korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Najmłodsi mogą latać w tunelu aerodynamicznym już od 4 roku życia. Ten próg wynika z faktu, że uczestnicy lotów muszą być w stanie kontrolować swoje ciało, aby wykonywać różnorodne ewolucje. Drugi wymóg dotyczy wagi uczestnika. Nie może ona przekraczać 130 kilogramów. Trzecia i najważniejsza zasada dotyczy ogólnego stano zdrowia osób chcących pokonać grawitację. Ten sport jest dostępny dla wszystkich, którzy są w dobrej kondycji fizycznej, a także nie mają problemów z barkami. Z udziału w lataniu muszą też zrezygnować kobiety w ciąży.

Oczywiście loty w tunelu Flyspot w Mirosławicach pod Wrocławiem odbywają się pod opieką wyszkolonych trenerów, a także z użyciem odpowiedniego profesjonalnego sprzętu. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymują specjalne kombinezony, kaski i gogle. Przy tak dużej prędkości powietrza są niezbędne, aby móc obserwować otoczenie podczas akrobacji. Gogle chronią też oczy przed przesuszeniem w wyniku wystawienia na pęd powietrza.

Decydując się na korzystanie z oferty Flyspot we Wrocławiu można spełnić marzenia o lataniu bez ryzyka, jakie niosą ze sobą sporty lotnicze. Jest to też doświadczenie dużo mniej kosztowne. Swoich sił może spróbować praktycznie każdy, a oferta obejmuje zarówno pakiety dla początkujących pogromców nieba, jak i osób, które chcą wykonywać skomplikowane akrobacje. Wszystko to w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach, bez niepotrzebnego ryzyka i wysokich kosztów.

Stosowane rozwiązania są regularnie sprawdzane i testowane przez ekspertów i techników, aby zapewniały maksymalny poziom bezpieczeństwa uczestnikom zabawy. Wykwalifikowany personel stale nadzoruje zarówno działanie urządzenia, jak i osoby z niego korzystające. Dobra zabawa nie wyklucza się z bezpieczeństwem, pod warunkiem przestrzegania wszystkich zasad i słuchania przez uczestników poleceń instruktorów.

Oferta dla każdego

Flyspot w Mirosławicach pod Wrocławiem oferuje możliwość latania zarówno uczestnikom indywidualnym, jak i grupom zorganizowanym. Powietrzne akrobacje to doskonały sposób na imprezą integracyjną dla firm i instytucji, które poszukują atrakcyjnej formy integracji pracowników. To także interesujące i ekscytujące uzupełnienie dla konferencji czy spotkań. Emocje towarzyszące wznoszeniu się w powietrze z pewnością na długo zapadną w pamięć i pozwolą utrwalić pozytywny wizerunek firmy czy instytucji. Atrakcyjne pakiety pozwalają dopasować przeżycia do wymaganego budżetu. Dzięki Flyspot latanie jest dostępne naprawdę dla każdego.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
38%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group