Czytających: 4641

Szczawno Zdrój: Skrzaty walczyły o prymat

Wtorek, 19 listopada 2013, 15:49
Aktualizacja: 15:50
W dniach 16–17 listopada na szczawieńskich krytych kortach został rozegrany turniej Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska w kategorii Skrzat.

Najpierw na starcie zameldowali się chłopcy. Najlepszy w turnieju singlowym okazał się Franciszek Krotowski z KTA Wrocław, który w finale pokonał swojego klubowego kolegę Jonasza Dzipaka. W turnieju deblowym najlepsza była para Krotowski/Dziopak przed parą Ostrowski/Nowik.

Szczawieńskich kibiców najbardziej jednak interesował turniej dziewcząt, gdzie barw MKS-u broniła Klaudia Słomiana. W rozgrywce finałowej po meczu godnym finału Klaudia pokonała Zofię Janelli z zaprzyjaźnionego klubu UKS LOB DAT Wrocław 3/6, 7/5, 10/8. W turnieju deblowym najlepsza była para Streich/Janelli przed parą Słomiana/Pajdowska.

To już drugi tytuł mistrzowski, po tym jak tydzień temu, bezkonkurencyjna w kategorii Kadet była Ola Rojek, a przed nami w przyszłym tygodniu emocje związane z mistrzostwami w kategorii Młodzik, gdzie tytułu bronić będzie Nikola Okopniak.