Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno - Zdrój: „Skrzydlate piosenki”

Poniedziałek, 12 grudnia 2011, 7:03
Aktualizacja: 12:51
Autor: Sven
Szczawno - Zdrój: „Skrzydlate piosenki”
Fot. Sven
Po raz siedemnasty Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Motyl” zorganizowało koncert, w którym wystąpiły osoby niepełnosprawne z wielu miast Polski.

- W 1993 roku zostałem zaproszony do Lubska, gdzie Lech Krychowski organizował warsztaty i festiwal dla osób niepełnosprawnych. Tak mnie to wciągnęło, ze po powrocie do Wałbrzycha zacząłem myśleć o stworzeniu czegoś podobnego u nas. Od 1995 roku mamy własny festiwal. Tak więc dzisiaj spotykamy się po raz siedemnasty – mówił w trakcie koncertu Jerzy Karmiński, prezes stowarzyszenia „Motyl”.

Impreza, która przyciągnęła do Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju sporą widownię kończyła obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Tym razem koncert, poprzedzony tygodniowymi warsztatami odbył się pod hasłem przebojów filmowych. Wyjątkiem była piosenka z repertuaru zmarłej przed kilku dniami Violetty Villas „List do matki”.

Po występach solowych zaśpiewał także chór złożony z uczestników warsztatów oraz wolontariuszy, uczniów szczawieńskich szkół, nauczycieli i instruktorów prowadzących warsztaty. Piosenkarzom jak zwykle towarzyszył zespół „Symbolika”.

W koncercie wystąpili:

Krzysztof Orzechowski z Wałbrzycha – piosenka „Nim wstanie dzień” z filmu „Prawo i pięść”, Elżbieta Kuzio z Wrocławia – „Baw mnie” („Och, Karol!”), Władysław Kaczmarek z Poznania – „Uciekaj moje serce” („Jan Serce”), Przemysław Czaplicki ze Szczecina – „Co ty tutaj robisz?” („Kiler”), Karolina Jamińska z Wrocławia – „Przemoknięte serca miast” („Nigdy w życiu!”), Sebastian Porzegowski z Poznania – „Już taki jestem zimny drań” („Pieśniarz Warszawy”), Krzysztof Sarkowicz z Wałbrzycha – „Miejcie nadzieję” („Ostatni dzwonek”), Arkadiusz Tarnawa z Bielska-Białej – „Śniadanie do łóżka” („Śniadanie do łóżka”), Daria Stawrowska z Warszawy – „Straciłam swój rozsądek” („Nocne graffiti”), Renata Galik z Wlenia - „Wielka miłość” („Uprowadzenie Agaty”), Anna Dydymska ze Środy Wielkopolskiej „Ada, to nie wypada” ("Ada, to nie wypada"), Barbara Filipowska z Bydgoszczy – „Miłość ci wszystko wybaczy” („Szpieg w masce”), Lech i Marcin Krychowscy – „40 lat minęło” („Czterdziestolatek dwadzieścia lat później”)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group