Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1772
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skuteczne interwencje strażaków

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce/Mieroszów
Niedziela, 22 stycznia 2017, 12:40
Autor: red
Fot. OSP Boguszów–Gorce/facebook
Wczoraj, w sobotę 21 stycznia, w południe zastęp OSP Boguszów został wezwany na ul. Kasprowicza 7, gdzie doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym.

W ostatnich dniach strażacy z Boguszowa interweniowali przy kilku tego typu zdarzeniach. W czwartek w kamienicy przy ul. Buczka, w jednym z mieszkań, doszło do zatrucia tlenkiem węgla lokatora przebywającego wewnątrz. Przypominamy czad to cichy zabójca! Czujka tlenku węgla może uratować życie!

tymczasem dwa zastępy OSP Mieroszów zostały zadysponowane do pożaru sadzy w kominie przy ulicy Mickiewicza. Na miejsce przyjechał również jeden zastęp z PSP z Wałbrzycha.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 22-01-2017 21:13
Czy jest sznsa, aby ktoś w końcu potrząsnął kominiarzami? Nie ma tygodnia, żeby gdzieś nie doszło do zapalenia się sadzy. Dochodzi, bo sadza zalega w kominie, zalega, bo kominiarz tylko wziął za wizytę kasę, ale komina, to już mu się nie chcialo wyczyścić. To kominiarz i jego niechlujstwo i lenistwo prowadzi do pożaru.
~figlarz 23-01-2017 9:01
a pomyślałeś może że to winni są właściciele? W komunalnym bloku jest to obowiązek zarządcy bloku, żeby zlecać czyszczenie i jak palisz węglem to jest to 2-4 razy do roku. Takie są przepisy. Ale jak palisz śmieciami itp to komin się zapcha szybko i trzeba go czyścić co tydzień, ale to problem właściciela. Poza tym kominiarze nie czyszczą pieca w domu bo to też nasz obowiązek, którego ludzie nie pilnują. A jak masz własny dom to nikt cię nie zmusi do czyszczenia komina i wołania kominiarzy i tu jest problem-ja wzywam 4-5 razy w sezonie grzewczym i zawsze jest pełno sadzy, a piec czyszczę co 2 tygodnie. A sąsiad miał w d..ie i jak mu się zapaliło to tak samo jak ty szukał frajera u kominiarzy.
~- 23-01-2017 9:27
Dokładnie - palenie śmieciami a do tego palenie mokrym drewnem daje 100% zapchanego komina! Później ludzie płaczą, że smog, że śmierdzi! A wystarczy palić w piecu sposobem "od góry" i już praktycznie mamy problem dymu i zapchanego komina z głowy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group