Poniedziałek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 3206
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SLD mówiło tym razem o środowisku i czystym Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 8 października 2014, 15:45
Aktualizacja: Piątek, 10 października 2014, 11:09
Autor: PAW
Fot. PAW
Za nami kolejne spotkanie przedstawicieli Sojuszu Lewicy Demokratycznej z przedstawicielami mediów. Tym razem wałbrzyska lewica zaprezentowała wyborczy program dotyczący ochrony środowiska w mieście.

- Władza w mieście powinna przywiązywać bardzo dużą rolę do tego, by środowisko w Wałbrzychu było czyste – mówi Szymon Heretyk, kandydat SLD na prezydenta Wałbrzycha. – Te działania podejmowane w tym temacie powinny być sprzężone ze sobą i zrównoważone.

SLD proponuje w swoim programie wyborczym dotyczącym kwestii środowiska m.in. przywracać do życia tereny zdegradowane, dążyć do budowy komunalnej biogazowni, która służyłaby produkcji energii i gazu i dzięki której kilkadziesiąt osób znalazłoby zatrudnienie, wspierać mieszkańców i małe przedsiębiorstwa w inwestowaniu w odnawialne źródła energii. Pieniądze na realizację tych zadań w nowej perspektywie finansowej można pozyskać z UE.
- W Wałbrzychu powinna powstać nowoczesna sortownia śmieci – uważa Szymon Heretyk. – Obecnie w naszym mieście funkcjonuje wysypisko odpadów przy ulicy Beethovena, które powinno wiele lat temu zostać unowocześnione, jednak ani Piotr Kruczkowski ani Roman Szełemej tego nie zrobili i teraz mieszkańcy ponoszą dodatkowe koszty związane z wywozem odpadów na wysypiska śmieci znajdujące się poza Wałbrzychem, bo to na Beethovena nie jest w stanie przyjmować takiej ilości odpadów.

SLD chce także dążyć do rekultywacji terenów poprzemysłowych, promować instalację kolektorów słonecznych oraz poprawić stan czystości Pełcznicy, a także zwiększyć środki finansowe dla schroniska dla zwierząt.

Podczas konferencji przedstawiciele lewicy sporo negatywnych słów poświęcili obecnej sytuacji, jaka ma miejsce w naszym mieście, a która dotyczy funkcjonowania tzw. PSZOK-ów, a więc Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
- Wzrost opłat za wywóz odpadów miał spowodować wyższą jakość i miał być bardziej przyjazny dla mieszkańców, a w Wałbrzychu wcale tak nie jest – twierdzi Romuald Szałata z SLD. - W Wałbrzychu nie ma praktycznie punktów zbiórki selektywnej odpadów. Jedyny taki punkt mieści się na wysypisku przy ulicy Beethovena, ale jest on czynny tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00. Z tego powodu na wielu podwórkach przez wiele tygodni zalegają sterty odpadów wielkogabarytowych, bowiem ludzie nie mają jak dostarczyć tych odpadów do jedynego miejsca składu w Wałbrzychu. W innych miastach tych miejsc zbiórki jest znacznie więcej i ten problem został rozwiązany. W Wałbrzychu tak się nie stało.

Zdaniem Szymona Heretyka akcja „Wywalmy graty z chaty” nie rozwiąże problemu zalegania odpadów wielkogabarytowych.
- Takie akcje są potrzebne, ale dwa razy w roku są one prowadzone i problemu nie rozwiązują – tłumaczy Heretyk. – Trzeba rozmawiać z ludźmi i po konsultacjach z nimi ustalić, gdzie takie punkty zbiórki odpadów wielkogabarytowych powinny się znajdować.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~benkmen 8-10-2014 9:01
Hmmm...Tylko "tym razem"??
~antyM 8-10-2014 9:56
Trudno ukryć, że brzmi to jak wstęp do koalicji z PO. Może powiecie głośno o nielegalnym składowisku z azbestem i cyjanowodorze na Sobięcinie?
~ 8-10-2014 10:03
szkoda tylko,że "przed" takie plany,a "po" wszystko w poważaniu.Aby tylko wzniosłymi,patetycznymi słówkami dostać się do władzy - że też ludzie dają się dalej na to nabierać jak długo można mieć nadzieję,że coś w końcu się zmieni jak długo pasożyty będą bazować na nadziei "pospólstwa"? Licząc na ciepłe posadki mając w dooopie tak ważną sprawę jak ekologia.Nie wiem czy rodacy się orientują ale np. w Chinach doszło do tak wielkiego skażenia ziemi,ze 20% tamtejszej ziemi nie nadaje się pod uprawę ani do zamieszkania.Cena za produkcję niskiej jakości badziewia aby "koncerny" miały zysk.Pozdrawiam
~ 8-10-2014 10:30
Wreszcie dobry merytoryczny program ale tylko w aspekcie środowiska, a gdzie program w zakresie edukacji, zdrowia,bezpieczeństwa,kultury, infrastruktury?
~jędrek 8-10-2014 11:42
Czy Wy z SLD z tym Heretykiem całkiem już odjeżdżacie ? Po co powielacie programy po Szełemeju , no po co ? nawet nie chce mnie się przypominać , bo już Wy akurat wiele zrobicie , mieliście władzę i co zrobiliście dla miasta ? nie picujcie .
~dobretojest;) 8-10-2014 13:30
Matko Boska ale jaja. Program eko zmałpowany, ale jeśli jakimś cudem Heretyk wygra wybory kto to będzie realizował? Może warto pokazać gabinet "cieni" tego kandydata? Kurczę bo to może wyglądać tak: Heretyk -Prezydent, Tomczak vice i Paciepnik vice, no bo ktoś im musi pisać. Teraz Rambacher - inwestycje, Piekaj - edukacja. Proszę o dalsze typowanie :)
~Landa 8-10-2014 16:11
Szałata - włosy i hipsterka
~ 8-10-2014 16:25
program w zakresie zdrowia? Wystarczy jak ludzie do lekarza będą czy szpitala z KONSTYTUCJĄ RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ pod pachą przychodzić ( art.1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia. 2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych ) a za złamanie Konstytucji ( czepianie sie o ubezpieczanie czy limity NFZ ) Masowe pozwy do sądu lub.... odmowa posłuszeństwa obywatelskiego ( płacenie podatków lub limit w płaceniu podatków hi hi ) wcale nie jest do tego potrzebna jakaś partia tylko znajomość Konstytucji,która jest najwyższym prawem w Polsce.
~Piskorz 8-10-2014 17:09
Jędrek, wskaż mi chociaż jednego aktywnego Posła i Radnego z PO, który jest zainteresowany sprawami miasta, jest znany i szanowany. Oczywiście z uzasadnieniem jego aktywności w całej kadencji. Tylko nie bierz pod uwagę aktywności w okresie kampanii wyborczej. Trudne, co?
~Scrappy Coco 8-10-2014 19:48
Jak na razie tylko SLD przedstawia program wyborczy.
~waclaw 8-10-2014 22:50
ALE TO JUZ BYLO DZIEKUJEEEEMY WAM DOBRODZIEJE
~ 9-10-2014 7:03
I znowu woda z aro a może tak wspierac lokallnych producentów panie szymonie
~śmiech 9-10-2014 17:25
Przecież Heretyk nie ma szans z Szełemejem - więc po co się męczy?
~Śmiechu warte 9-10-2014 19:52
Co na tej liście robi pozer Piekaj? Przecież to karierowicz szukający możliwości wybicia się z jednego bądź drugiego. Kilka lat temu PPS, Unia Pracy, Ruch Palikota a teraz SLD? Następne wybory Nowa Prawica? Ostatnio się taki przedsiębiorczy zrobił. ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group