Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2754
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: SLD nawołuje do obrony Konstytucji

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 10:52
Autor: red
REGION: SLD nawołuje do obrony Konstytucji
Fot. red
Dolnośląskie struktury SLD są autorem stanowiska, w którym nawołują do bronienia i przestrzegania Konstytucji.

Brońmy Konstytucji

Mija 20 lat od uchwalenia Konstytucji RP. Prace nad nią trwały głównie w trakcie rządów koalicji SLD-PSL w latach 1993 – 1997. W tamtych czasach różne partie w parlamencie wzniosły się ponad podziały polityczne i historyczne. Stworzono Konstytucją na miarę potrzeb nowoczesnej Polski. Konstytucję RP, w referendum, przyjęli obywatele RP.

Przewodniczącymi Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego byli, między innymi, Aleksander Kwaśniewski i Włodzimierz Cimoszewicz. Prace Komisji sfinalizował wrocławski poseł SLD prof. Marek Mazurkiewicz. W pracach nad jej powstaniem brali także czynny udział wrocławscy senatorowie SLD profesor Henryk Rot i profesor Kazimierz Działocha.

Ta ustawa zasadnicza dobrze służy Polsce. Na prawicy podnoszą się jednak głosy, że należy ją zmienić. Należy rozumieć to tak: Konstytucję trzeba zmienić, by dobrze służyła nie wszystkim Polakom, ale tylko prawicy. Obecna władza dopuściła się łamania Konstytucji już parokrotnie, interpretując ją w sposób fałszywy i szkodliwy dla trójpodziału władzy oraz ustanowionych w Polsce demokratycznych reguł. Łamie ją obecny Trybunał Konstytucyjny, mający stać na straży jej przestrzegania. Pozwala na jej łamanie zdominowany przez prawicę Sejm i Senat. Prawica spowodowała, że Konstytucja przestaje pełnić rolę podstawowego dokumentu, na którym opiera się ustrój państwa. Powszechne protesty opozycji i kolejne wybory muszą tę sytuację zmienić. Przyszła władza musi przywrócić szacunek Konstytucji i naprawić szkody, jakie powstały w wyniku jej łamania.

Dolnośląscy parlamentarzyści SLD przyjmujący w Zgromadzeniu Narodowym Konstytucję RP,
Zarząd Rady Dolnośląskiej SLD

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group