Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4933
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: SLD oficjalnie poparło Mirosława Lubińskiego

Wtorek, 12 lipca 2011, 14:43
Aktualizacja: 23:26
Autor: Sven
Wałbrzych: SLD oficjalnie poparło Mirosława Lubińskiego
Fot. Sven
Alicja Rosiak, poseł Janusz Krasoń i Mirosław Lubiński spotkali się dzisiaj z dziennikarzami na konferencji prasowej, by oficjalnie zakomunikować, że SLD popiera Mirosława Lubińskiego w walce o prezydenturę w Wałbrzychu.

Poparcie ze strony SLD dla Mirosława Lubińskiego nie jest niczym nowym. Kandydat WWS-u zabiegał o nie, a w finalizacji sojuszu szczególnego poparcia udzielił mu Marek Dyduch.

Na dzisiejszej konferencji zarówno Krasoń jak i Lubiński zgodnie mówili tożsamości programowej, podkreślali, że w mieście takim jak Wałbrzych najważniejsi są zwykli ludzie i na nich trzeba postawić. Według mówców środowisko związane z Platformą Obywatelską zajmuje się jedynie elitą.
- Ubiegłoroczne wybory pokazały, że wałbrzyszanie chcą zmian i w dużym procencie poparli program Mirosława Lubińskiego. Jego ewidentne zwycięstwo w pierwszej turze wyborów jest tego najlepszym dowodem. Jako SLD dokonaliśmy analizy sytuacji, przeprowadziliśmy badania opinii publicznej w Wałbrzychu, które potwierdziły, że spora część wałbrzyszan jest zawiedziona rządami dotychczasowych władz i opowiada się po stronie Mirosława Lubińskiego. Jego program jest tożsamy z naszym. To dobry kandydat – przekonywał Janusz Krasoń.

Z kolei Mirosław Lubiński przekonywał, że dla Wałbrzycha najlepszym rozwiązaniem są rządy lewicowe: - Myślę, ze dla Wałbrzycha nie ma innej opcji niż lewicowa. Wałbrzych jest miastem biednym i zanim stanie się bogatym, trzeba zrobić wszystko, by żyło się w nim godnie. Dla mnie oznacza to potrzebę pochylenia się nad problemami ludzi słabszych, wykluczonych, bezdomnych czy bezrobotnych. Jesteśmy po to, żeby żyło się lepiej, bo taka jest lewica – zakończył kandydat na prezydenta.

Przez całą konferencję na stole stało pudło z listami podpisów osób popierających kandydata. Mirosław Lubiński stwierdził, że sam akt rejestracji w Miejskiej Komisji Wyborczej nastąpi jeszcze dzisiaj, ale być może dopiero jutro. Powodem są wciąż napływające listy z podpisami, które trzeba sprawdzić. Pewna sympatyczna pani, która trzymała po konferencji pudło z podpisami i narzekała na jego ciężar, nie chciała niestety zdradzić ich liczby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group