Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 2062
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Słowikowski opowie o historii „złotego pociągu”

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 9 września 2015, 7:15
Aktualizacja: 7:20
Autor: red
Fot. red
Stara Kopalnia zaprasza na wyjątkowe spotkanie z pierwszym odkrywcą "złotego pociągu”.

Tadeusz Słowikowski, bo nim mowa to 85-letni mieszkaniec naszego miasta, obecnie emerytowany górnik i członek Dolnośląskiej Grupy Badawczej. Przez wiele lat pracował w Kopalni Węgla Kamiennego „Julia", obecnej Starej Kopalni.

Podczas pracy w kopalni poznał Niemca o nazwisku Schultz. To właśnie Schultz przekazał cenne informacje odnośnie tunelu i sekretów II wojny światowej. Opowieść ta stała się inspiracją do wieloletnich poszukiwań. Słowikowski jako pierwszy wskazał miejsce ukrycia "złotego pociągu”. Przez pół wieku gromadził materiały, analizował mapy i dokumenty, budował makiety, które stanowiły wizualizację przebiegu tunelu. Zagadkowa historia „złotego pociągu” jest ciągle żywa, jesteśmy coraz bliżej odkrycia miejsca owianego tajemnicą. Pytanie brzmi, czy złota zagadka w najbliższym czasie znajdzie wreszcie swoje rozwiązanie?

Podczas spotkania z żywą legendą i skarbnicą wiedzy poznamy niepublikowane wcześniej dokumenty i mapy. W spotkanie weźmie także udział Andrzej Gaik, który wspólnie z Tadeuszem Słowikowskim poszukiwał przez lata pociągu.

Spotkanie odbędzie się 12 września (sobota) o godzinie 18:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~A.K 9-09-2015 10:45
Ten cały ' ZŁOTY POCIĄG " nadaje się jak na razie do programu pt. " FAKTY I MITY "- codziennie jakieś nowości , odkrycia i doniesienia . To można sprowadzić i skomentować jak telewizyjną reklamę . Jak to jakaś pani odkryła. Tabletki od bólu głowy - u Pani GOŻDZIKOWEJ w mieszkaniu. Fakt jest jak na razie tylko jeden. Wałbrzych stał się sławny prawie w całym Świecie, o co będzie jak okaże się ze to wszystko to faktycznie MITEM ? Jak wtedy znalazcy , odkrywcy i wynalazcy będą komentować swoje , poczynania . Bo jak można dowiedzieć się z prasy już ujawniają się następni odkrywcy i wynalazcy i chyba KOŃCA NIE WIDAĆ.
~ 9-09-2015 15:40
Tylko głupi nie jest świadom potencjału turystycznego i historycznego naszego miasta. Wałbrzych potrzebuje tego pociągu jak nigdy wcześniej. Jak Romek tego nie wykorzysta do ratowania min.Starej kopalni i budżetu Wałbrzycha to będzie faja! Kolejne zgłoszenie o kolejnym tunelu? Mnie to nie dziwi a pana Slowikowskiego pewnie tym bardziej bo takich miejsc w naszych okolicach jest baaardzo wiele i tylko czekają na eksploracje by potem Walbrzych mógł się stać światową stolicą tajemnic III Rzeszy.A pan Tadeusz to tak przy okazji to niezły kozak! Szacunek i pozdrawiam.
~ 9-09-2015 21:29
Pan Tadeusz o tym pociągu mówił z 20 lat temu i nikt go nie słuchał.W końcu posłuchali
~ 10-09-2015 10:38
jeżeli ktoś wie najwięcej na temat tego pociągu to właśnie on

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group