Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2529
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Służby mundurowe ostrzegają przed falą upałów

Środa, 21 czerwca 2017, 13:25
Aktualizacja: 13:27
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Służby mundurowe ostrzegają przed falą upałów
Fot. KMP Wałbrzych
Nadeszła fala upałów. Najbliższe dni w naszym regionie mogą należeć do najbardziej upalnych tego lata. Przed falą upałów ostrzega Policja i Straż Miejska.

Wałbrzyscy policjanci wspólnie ze Strażą Miejską apelują, aby w upalne dni zachować szczególną ostrożność. Takie warunki pogodowe mogą być zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia. Zachowajmy więc zdrowy rozsądek i podejdźmy do upałów na chłodno.

Kąpać można się wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych. Niedopuszczalne jest pływanie w zbiornikach wodnych objętych zakazem kąpieli. Pamiętajmy, alkohol jest zdecydowanym wrogiem sportów wodnych. Nie wolno również gwałtownie wchodzić lub wbiegać do wody po długotrwałym przebywaniu na słońcu oraz skakać do zbiorników wodnych o nieznanym nam dnie.

Policjanci ostrzegają też, by w samochodach nie pozostawiać dzieci, osób niepełnosprawnych wymagających opieki lub zwierząt. W wysokich temperaturach samochód jest niczym piekarnik. Wystarczy kilka minut, a może dojść do tragedii.

Funkcjonariusze pełniący służby patrolowe wspólnie ze Strażą Miejską każdorazowo sprawdzają zaparkowane pojazdy pod kątem czy nie pozostawiono w nich dzieci lub zwierząt. Pogoda niech nam sprzyja i towarzyszy zdrowy rozsądek.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group