Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śniadanie zjedzone, nagrody rozdane, czyli rozstrzygnięcie wielkiego konkursu akcji Śniadanie Daje Moc!

Wiadomości: Kraj
Piątek, 3 lutego 2012, 12:01
Aktualizacja: 12:03
Autor: opr. PAW
Fot. organizatorzy
Znamy już wyniki konkursu na reportaż w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Śniadanie Daje Moc. Akcja odbyła się 8 listopada 2011 roku, w Dniu Zdrowego Śniadania. Jury, w skład którego wchodzili członkowie Partnerstwa dla Zdrowia – organizatora akcji, oraz dziennikarka telewizyjna Anna Popek, dokonało wyboru zwycięzców. Spośród 1571 prac nadesłanych przez szkoły z całej Polski jurorzy wyłonili laureatów w trzech konkursowych kategoriach: prezentacja, zdjęcia oraz film. Z województwa dolnośląskiego do akcji przystąpiło aż 316 szkół.

Wybór jury nie należał do łatwych. Najmłodsi uczniowie, przy pomocy rodziców i nauczycieli, pieczołowicie przygotowali się do śniadania w swojej klasie. 8 listopada na stołach pojawiły się zdrowe wyspy śniadaniowe, myszki z białego sera, twarożkowe bałwanki i inne śniadaniowe przysmaki, przygotowane przez małych kucharzy. Było pysznie, radośnie i kolorowo. Ostatecznie zwycięzcami konkursu zostali:

Kategoria film (link): klasa 3a ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjny w Przytocznej w woj. wielkopolskim; nauczyciel prowadzący - Katarzyna Dymel

Kategoria prezentacja (link): klasa 3 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kaniem w woj. lubelskim; nauczyciel prowadzący – Paulina Bzowska

Kategoria zdjęcia (link): klasa 3b z Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. Stefańskiego w Bodzechowie w woj. świętokrzyskim; nauczyciel prowadzący Dorota Dębicka.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Szkoły nagrodzono voucherami na zakup sprzętu edukacyjnego. Nauczyciele zaangażowani w akcję otrzymali zaś vouchery na sprzęt edukacyjny. Uczniowie natomiast dostali imienne pudełko śniadaniowe, które każdego dnia przypomina o zdrowym porannym posiłku, dającym energię do zabawy i nauki.
- Od czasu przeprowadzenia akcji w klasie obserwuję, że dzieci bardziej zwracają uwagę na jedzenie drugiego śniadania. Bardzo cieszymy się również z wygranej w konkursie – powiedziała wychowawczyni jednej z nagrodzonych klas.
- To naprawdę ogromne wyróżnienie, a dla dzieci wielka nagroda za trud włożony w przygotowanie śniadania. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na ogłoszenie wyników, a po werdykcie radości nie było końca. Po otrzymaniu nagród, w szkole został zorganizowany uroczysty apel, podczas którego wszystkim dzieciom z mojej klasy oficjalnie zostały wręczone nagrody.

Organizatorem akcji było Partnerstwo dla Zdrowia, czyli wyjątkowa koalicja firm: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytutu Matki i Dziecka, zawiązana w celu przeciwdziałania niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowania wśród najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych.
- Chcemy serdecznie podziękować wszystkim szkołom i klasom, które tak licznie przystąpiły do naszej akcji. A wyniki były imponujące: do akcji przystąpiły 2474 szkoły z całej Polski, w tym w 4046 klasach zostało zorganizowane śniadanie. Oznacza to, że tysiące dzieci z całego kraju dowiedziało się jak ważną rolę w ich diecie odgrywa właśnie zdrowe, pożywne śniadanie. Kolejna edycja już niebawem. Zapraszamy do organizacji wspólnych śniadań w klasie na co dzień, a w szczególności do wspólnego świętowania Dnia Zdrowego Śniadania w dniu 8 listopada! – powiedziała Ewa Zacharewicz z Partnerstwa dla Zdrowia.

Patronat honorowy nad akcją objęło: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Patronaty regionalne: Mazowiecki Kurator Oświaty, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Wielkopolski Kurator Oświaty, Łódzki Kurator Oświaty, Śląski Kurator Oświaty, Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty.

Partnerzy medialni akcji: TVP2, Głos Nauczycielski, O szkole.pl, Maluchy.pl

Więcej informacji na stronie: www.sniadaniedajemoc.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group