Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3201
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Solidarny Wałbrzych

Piątek, 26 lipca 2019, 10:00
Aktualizacja: Niedziela, 28 lipca 2019, 9:01
Autor: JAZ
Wałbrzych: Solidarny Wałbrzych
Fot. użyczone
Około stu osób zgromadziło się wczoraj pod zegarem na Piaskowej Górze, aby wyrazić swój sprzeciw wobec przemocy na Marszu Równości w Białymstoku oraz solidarność z osobami poszkodowanymi w atakach.

Wydarzenie "Wałbrzych przeciw przemocy - solidarni z Białymstokiem" zorganizowane przez grupę wałbrzyszan przyciągnęło osoby w różnym wieku, także licealistów. Obecni chętnie fotografowali się w przygotowanych fotoramkach, a także przemawiali i skandowali hasła.
- Zebraliśmy się tu po to, aby okazać naszą solidarność z uczestnikami Marszu Równości w Białymstoku. Solidarność - to jest wielka broń. Solidarność naszą bronią! - rozpoczęła spotkanie jedna z pań, a zebrani podchwycili hasło.

Organizatorzy wydarzenia przekazali także podziękowania od Tęczowego Białegostoku za wyrazy wsparcia płynące z Wałbrzycha oraz wyrazili nadzieję, że na wiosnę także ulicami naszego miasta przejdzie pierwszy Marsz Równości, co zebrani przyjęli entuzjastycznymi brawami.
- Kolor skóry - to nie wybór, orientacja seksualna - to nie wybór, nienawiść - to jest wybór - podkreśliła jedna z przemawiających.

- Wolność, równość, tolerancja - skandowali zebrani.

Organizatorzy zachęcali, by mieszkańcy Wałbrzycha przyszli i zrobili sobie zdjęcie w fotoramce, by pokazali, że nie zgadzają się na tego typu zachowania.

- To protest, który ma pokazać, że jesteśmy solidarni z osobami, które doświadczają przemocy i nienawiści – mówili organizatorzy.

Wydarzenia z Białegostoku oburzyły wielu. W Wałbrzychu również obawiano się spotkania z przeciwnikami, których tolerancja jest zgoła odmienna. Protest został jednak zabezpieczony przez Policję w sposób wzorowy. Uczestnicy spotkania czuli się pewnie i z uśmiechem dołączali do coraz większej grupy „Solidarnych z Białymstokiem”

- Nie zgadzamy się na dyskryminację i wykluczanie, nie zgadzamy się na znieważanie drugiego człowieka i odbieranie ludziom przynależnych im praw – mówili organizatorzy spotkania.

Wydarzenie próbowała zakłócić grupka mężczyzn zebranych na chodniku po drugiej stronie ulicy, jednak po wykrzyczeniu kilku haseł, panowie zrezygnowali i rozeszli się do domów. Zapewnione bezpieczeństwo sprawiło, że towarzysząca „Tęczowej grupie” kontrmanifestacja ograniczyła się wyłącznie do skandowania haseł. Spotkanie zakończyło się korowodem przy dźwiękach muzyki.

Przypomnijmy, że 20 lipca w Białymstoku doszło do starć z policją i uczestnikami manifestacji tzw. „Marszu Równości”. Po tamtych wydarzeniach w całym kraju dochodzi do manifestacji.

Twoja reakcja na artykuł?

29
42%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
9
13%
Złości
31
45%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group