Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4410
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sortownia jako sukces

Niedziela, 17 listopada 2019, 6:36
Aktualizacja: Wtorek, 19 listopada 2019, 8:48
Autor: red
Wałbrzych: Sortownia jako sukces
Fot. archiwum
100 projektów – 100 sukcesów to kampania ukazująca 100 zadań zrealizowanych na terenie Dolnego Śląska z unijnych środków, które to zadania okazały się sukcesem. W gronie tym mamy m.in. budowę sortowni odpadów przy ulicy Beethovena w Wałbrzychu.

Beneficjent: Miejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.

Tytuł projektu: Rozbudowa istniejącej linii sortowniczej odpadów o system mechanicznego i biologicznego przetwarzania odpadów(kompostowanie i stabilizacja), polegająca na budowie Zakładu Segregacji i Zagospodarowania Odpadów w Wałbrzychu przy ul. Beethovena

Wartość projektu: 24,6 mln zł

Wartość dofinansowania z UE: prawie 17 mln zł

Statystyczny Polak rocznie wytwarza ok. 300 kg odpadów komunalnych i choć to o wiele niższy wskaźnik, niż dla przeciętnego mieszkańca Unii Europejskiej, na którego przypada ok. 450 kg, tak naprawdę nie ma się z czego cieszyć. Z górą odpadów trzeba sobie poradzić.

Jednym ze sposobów jest ich segregowanie, tak aby jak najwięcej surowców wtórnych udało się odzyskać, przetworzyć i ponownie wykorzystać. W Wałbrzychu, w części nieużytkowanego obszaru składowiska komunalnego, przy pomocy dotacji unijnej, powstał Zakład Segregacji i Zagospodarowania Odpadów. Zbudowanie między innymi magazynów, hali sortowniczej z kabinami sortowniczymi i kabinami do czyszczenia odpadów, a także nowoczesnej linii sortowniczej z systemem mechanicznego i biologicznego przetwarzania odpadów kosztowało ponad 24 mln zł. Powstały również pomieszczenia socjalne, warsztat przetwórczy odpadów wielkogabarytowych, instalacja do kompostowania oraz punkt selektywnej zbiórki. Każdego roku zakład będzie przetwarzał 50 tys. ton odpadów.

Twoja reakcja na artykuł?

21
33%
Cieszy
2
3%
Hahaha
3
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
12
19%
Złości
24
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group