Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2735
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spacer po trasie Cross Country MTB

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 9 lipca 2010, 7:40
Aktualizacja: 12:43
Autor: Sven
Organizatorzy zapewniają, że trasy są świetnie przygotowane do imprezy
Fot. Sławomir Pawlik
Prezydent Piotr Kruczkowski postanowił zadbać o kondycję wałbrzyskich dziennikarzy, proponując spacer po Parku im. Jana III Sobieskiego. Dzięki temu poznaliśmy najbardziej spektakularne fragmenty trasy, którą przygotowano na rozpoczynające się w piątek, 16 lipca, Mistrzostwa Polski MTB XC.

Dla elity tej olimpijskiej konkurencji długość jednego okrążenia wynosi 4100 metrów. Zawiera ono cztery niezwykle strome podjazdy i trzy karkołomne zjazdy. Najlepsi powinni pokonać tę trasę 9 – 10 razy. Będą wśród nich takie gwiazdy jak: wicemistrzyni olimpijska z Pekinu i aktualna mistrzyni Polski – Maja Włoszczowska, wicemistrzynie świata – Anna Szafraniec i Aleksandra Dawidowicz. Wśród mężczyzn, po raz siódmy z rzędu, tytułu mistrzowskiego będzie bronić Marek Galiński.

Młodsi zawodnicy rywalizować będą na krótszej i nieco łagodniejszej trasie. Wśród młodzieży liczymy na sukcesy wałbrzyskich zawodników jeżdżących w Górniku Wałbrzych i KKW „Jama”.

Mistrzostwa Polski MTB Cross Country są organizowane w Wałbrzychu po raz pierwszy. Jednak nie jesteśmy w tej dziedzinie debiutantami. Już w 2004 roku Wałbrzych organizował wraz ze Szczawnem – Zdrój, Mistrzostwa Europy MTB. Większość zawodów tego typu rozgrywano co roku w okolicach zamku Książ.

Po raz pierwszy impreza tak wysokiej rangi rozegrana zostanie w samym centrum miasta. Będzie ona dostępna dla publiczności. Na trasie są takie miejsca, z których bez trudu i bezpiecznie będzie można oglądać rywalizację kolarzy.

Organizatorzy zapewniają także imprezy towarzyszące. Będą filmy o tematyce rowerowej pokazujące mrożące krew w żyłach wyczyny kolarzy, konkursy i zabawy sportowe. Bardzo atrakcyjnie zapowiada się koncert zespołu Elektryczne Gitary. Najprawdopodobniej odbędzie się projekcja jednego z nielicznych filmów o tematyce kolarskiej pod polskim tytułem „Kolarze”, w którym w roli głównej wystąpił Kevin Costner To wszystko dziać się będzie przy Hali Lekkoatletycznej im. Olimpijczyków Wałbrzyskich przy ul. Chopina. Obok hali usytuowano także start i metę poszczególnych wyścigów.

Warto zaznaczyć, że zawody są w całości „wałbrzyskie”. Organizuje je Ośrodek Sportu i Rekreacji wspomagany przez Urząd Miejski, Ludowy Kolarski Klub Sportowy „Górnik” Wałbrzych i KKW „Jama”. Imprezie patronują honorowo: Prezes Polskiego Związku Kolarskiego – Ryszard Szurkowski oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha – Piotr Kruczkowski.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group