Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3977
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spalał odpady

Wtorek, 4 października 2022, 13:30
Aktualizacja: 13:35
Autor: red
Wałbrzych: Spalał odpady
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Szkodliwość spalania odpadów znana jest wszystkim. Dlaczego więc straż miejska codziennie dostaje liczne zgłoszenia o takim sposobie pozbywania się śmieci? Wałbrzyski Eko–Patrol codziennie kontroluje paleniska domowe oraz interweniuje na zgłoszenia o spalaniu odpadów w ogródkach przydomowych.

Także w tym tygodniu nie obyło się bez zgłoszeń o spalaniu nieczystości. Zaniepokojeni mieszkańcy ul. Wrocławskiej zgłosili dyżurnemu straży miejskiej, że ktoś spala odpady przy jednej z posesji w której prowadzona jest działalność gospodarcza. Dyżurny na miejsce skierował funkcjonariuszy, którzy potwierdzili zgłoszenie. Zastali mężczyznę, który w ognisku palił folię, styropian, opakowania po produktach spożywczych i inne odpady. Nie widział w tym nic złego tłumacząc się tym, że szef kazał mu tak zrobić. Zamiast wyrzucić odpady do śmietnika postanowił je „zutylizować” przy okazji fundując „ładne zapachy” okolicznym mieszkańcom. Na sprawcę nałożono mandat karny w wysokości 500 zł. Wobec firmy, na terenie której doszło do wykroczenia, wszczęto postępowanie administracyjne w celu weryfikacji sposobu gospodarowania odpadami w tym posiadanych umów na wywóz odpadów.

Ponieważ zatruwanie powietrza poprzez spalanie odpadów jest niestety procederem nagminnym przypominamy że: zgodnie z art. 191 ustawy o odpadach „Kto, wbrew przepisowi art. 155 (miejsce termicznego przekształcania odpadów), termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny”

Poza wyżej opisanymi czynnościami, strażnicy miejscy w tygodniu od 26 września do 2 października 2022 przyjęli 297 zgłoszeń.

Twoja reakcja na artykuł?

9
24%
Cieszy
5
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
5
14%
Smuci
4
11%
Złości
14
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group