Wrocław: Sparing dziewcząt z Gwarka

Piątek, 30 marca 2012, 14:41
Aktualizacja: 14:42
Autor: red
Piłkarki Gwarka Wałbrzych mają za sobą mecz sparingowy. Lepsza okazała się drużyna z Wrocławia, która wygrała 4–2.

Jak podaje oficjalna strona internetowa klubu Gwarek Wałbrzych: „Nasze dziewczyny uległy w meczu towarzyskim 4:2 drużynie dziewcząt AWF Wrocław. Mecz odbył się w Wielofunkcyjnej Hali Sportowej przy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i odbywał się na zasadach i obowiązujących w przepisach Futsalu. Nasza drużyna dzielnie walczyła na parkiecie do 12 minuty, kiedy to wrocławianki strzeliły pierwszego gola w tym meczu. Po tym golu zarysowała się znaczna przewaga gospodyń i padły kolejne 3 gole. Przy stanie 4:0, piłkarki Gwarka zaczęły ponownie nawiązywać równorzędną walkę z rywalkami z Wrocławia, czego efektem był gol strzelony przez Angelikę Rubin. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 4:1 dla AWF Wrocław.

W przerwie wałbrzyszanki nieco ochłonęły i przystąpiły do drugiej odsłony tego meczu. A ta już wyglądała znacznie lepiej w wykonaniu naszych dziewczyn. Drugą bramkę dla Gwarka strzeliła Ada Skrobiś i taki wynik utrzymał się już do końca spotkania. Cieszy fakt, że nasze zawodniczki nawiązywały równorzędną walkę z wrocławiankami niemalże przez całe spotkanie. Wygrały nawet drugą połowę 1:0, ale w piłce nożnej wygrywa ta drużyna, która strzeli więcej bramek w całym spotkaniu, a w tym tego dnia lepsze były zawodniczki AWF Wrocław. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, jednak była to wspaniała lekcja dla naszych dziewczyn, które są dopiero na początku piłkarskiej przygody.

AWF Wrocław - KP Gwarek Wałbrzych 4:2