Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4390
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Specjalista w tej dziedzinie

Niedziela, 10 kwietnia 2022, 6:32
Autor: red
Wałbrzych: Specjalista w tej dziedzinie
Fot. KMP Wałbrzych
35–latek został zatrzymany i odpowie teraz za kradzież sklepową na Piaskowej Górze, a także kradzież z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego jednego z budynków w dzielnicy Szczawienko. Podczas czynności policjanci kryminalni pierwszego komisariatu znaleźli przy podejrzanym również narkotyki.

W toku wykonanych w ostatnim czasie działań operacyjnych mundurowi z pierwszego komisariatu ustalili, że to 35-latek jest odpowiedzialny za dwa przestępstwa przeciwko mieniu, dlatego w czwartek przed południem udali się na ul. Bema w Wałbrzychu, gdzie zatrzymali podejrzanego. Podczas czynności procesowych funkcjonariusze udowodnili mieszkańcowi naszego miasta, że 4 kwietnia dokonał kradzieży kilku butelek whisky z jednego ze sklepów przy ul. Długiej, powodując straty w kwocie ponad 500 złotych. Postawili 35-latkowi także zarzut kradzieży z włamaniem do pomieszczenia na strychu jednego z budynków przy ul. Wrocławskiej, skąd zniknął rower oraz wkrętarka o łącznej wartości ponad 3 tysięcy złotych. W mieszkaniu zajmowanym przez mężczyznę policjanci znaleźli także narkotyki w postaci amfetaminy.

Przeprowadzone czynności doprowadziły jednak funkcjonariuszy także do jednego z mieszkań przy ul. 11 Listopada, gdzie zatrzymana została 36-latka. Okazało się, że kobieta mieszkając wcześniej w budynku usytuowanym w dzielnicy Szczawienko posiadała oryginalny klucz do kłódki na strychu, który po wyprowadzce przekazała swojemu znajomemu, ułatwiając mu tym samym popełnienie przestępstwa.

Oboje podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem. 35-letni mężczyzna za kradzież, kradzież z włamaniem oraz posiadanie narkotyków, a 36-latka za pomocnictwo przy kradzieży z włamaniem. Obojgu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
1
13%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
38%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group