Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 2442
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sportowa współpraca szkół z Wałbrzycha i Hradca Králové

Niedziela, 22 czerwca 2014, 11:55
Autor: red
Wałbrzych: Sportowa współpraca szkół z Wałbrzycha i Hradca Králové
Fot. UM Wałbrzych
17 czerwca grupa nauczycieli i dyrektorów z 3 wałbrzyskich gimnazjów gościła w Hradec Králové.

Goście z Wałbrzycha wspólnie z czeskimi nauczycielami i dyrektorami szkół wzięli udział w warsztatach roboczych zorganizowanych przez Urząd Miasta Hradec Králové, w ramach partnerskiego projektu, pn. "Sport bez granic".

Przygotowany przez polskich i czeskich urzędników projekt jest już piątym, wspólnym przedsięwzięciem edukacyjnym obu miast partnerskich - Wałbrzycha i Hradca Králové, który uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Celem wtorkowych warsztatów było ustalenie wspólnego programu 6 wymian młodzieży z Wałbrzycha i Hradec Králové, które zostaną zorganizowane od września do końca listopada 2014 r. w Polsce i Czechach.

W wymianach wezmą udział:
Publiczne Gimnazjum nr 1 i Základní škola a Mateřská škola Josefa Gočára
Publiczne Gimnazjum nr 9 i Základní škola a Mateřská škola Nový Hradec Králové
Publiczne Gimnazjum Sportowe nr 11 i Základní škola a Mateřská škola Štefcova

Tym razem motywem przewodnim projektu będzie szeroko rozumiany sport, ukierunkowany na popularną w Republice Czeskiej dyscyplinę - "floorball" oraz znaną w obu krajach "Królową Sportu" - lekkoatletykę. W ramach projektu, uczniowie z 3 polskich i 3 czeskich szkół wezmą udział w turnieju floorball’a oraz w zawodach lekkoatletycznych. Ponadto dla uczestników zaplanowano zajęcia integracyjne w Aqua-Parku, na kręgielni lub w Stadzie Książ oraz szkolny wieczór integracyjny.

Realizacja wymian szkolnych młodzieży z obu miast jest możliwa dzięki dofinansowaniu, które Gmina Wałbrzych uzyskała ze środków Unii Europejskiej, za pośrednictwem Euroregionu Glacensis, w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group