Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2910
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkali się przyjaciele harcerstwa

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 18 marca 2015, 12:00
Autor: red
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
13 marca w sali Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu spotkała się Powiatowa Rady Przyjaciół Harcerstwa.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu reprezentował Mirosław Potapowicz, Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego, który od lat 70. związany jest z boguszowskim środowiskiem harcerzy.

Harcmistrz Dorota Turzańska, Komendantka Hufca Ziemi Wałbrzyskiej, podziękowała członkom Rady za dotychczasową współpracę, zaś przewodniczący Powiatowej Rady Przyjaciół Harcerstwa, Zygmunt Nowaczyk, wiceprezydent Miasta Wałbrzycha, nakreślił wyzwania stojące przed lokalnym hufcem.

Zgromadzeni na spotkaniu goście poznali plany harcerzy na najbliższe miesiące, w tym na zbliżającą się akcję letnią. Szczególnie ważnym celem dla druhów i druhen z ziemi wałbrzyskiej jest modernizacja bazy w Wilczu. Realizację tego celu można wesprzeć poprzez przekazanie na prace remontowe 1% swojego podatku.

W powiecie wałbrzyskim harcerze działają najprężniej w Boguszowie-Gorcach i Jedlinie-Zdroju, są też próby odtworzenia struktur w Czarnym Borze. Hufiec Ziemi Wałbrzyskiej jest trzecim co do wielkości stowarzyszeniem harcerskim na Dolnym Śląsku, liczebnością ustępującym jedynie Wrocławiowi i Świdnicy.

W spotkaniu uczestniczyły również posłanki Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Izabela Katarzyna Mrzygłocka, a także były przewodniczący Powiatowej Rady Przyjaciół Harcerstwa – senator RP i były wiceminister edukacji Henryk Gołębiewski. Władze samorządowe poza Mirosławem Potapowiczem i Zygmuntem Nowaczykiem reprezentowali dr Roman Szełemej, Prezydent Miasta Wałbrzycha i Marek Fedoruk, Burmistrz Szczawna Zdroju. W spotkaniu wziął też udział ksiądz dr Wiesław Rusin, proboszcz Parafii Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~rś 18-03-2015 14:44
Harcerzy zawsze popierałem i popieram, ale niedobrej firmy pana R...... nie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group