• Poniedziałek, 18 listopada 2019
  • Godz. 22:57
  • Imieniny: Anieli, Romana, Klaudyny, Karoliny
  • Czytających: 3846
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Spotkanie autorskie z Agnieszką Steur

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 3 marca 2013, 9:25
Autor: Michalina
Fot. Michalina
1 marca, w piątkowe popołudnie w Galerii pod Atlantami, w wałbrzyskiej bibliotece odbyło się spotkanie z Agnieszką Steur– pisarką, felietonistką, naukowcem, a z pochodzenia wałbrzyszanką.

Spotkanie było częścią promocji książki Agnieszki Steur „Wojna w Jangblizji”, która od niedawna jest na rynku. Połączone zostało z wystawą ilustracji do książki autorstwa, także obecnej podczas spotkania, Ewy Kieńko- Gawlik.

Agnieszka Steur skończyła ceramik w Szczawnie Zdroju, później rozpoczęła studia w Wałbrzychu, ale chęć przeżycia wielkiej przygody popchnęła ją do wyjazdu do Holandii. Tam spotkała miłość swojego życia i postanowiła osiąść na stałe. Zaczęła studiować języki słowiańskie w Amsterdamie. Jest pedagogiem, dziennikarką, autorką prac naukowych, a od niedawna także pisarką. W piątek spotkała się z czytelnikami w Bibliotece pod Atlantami, by opowiedzieć o swoim życiu, o najnowszej powieści. Na spotkanie przybyło wielu jej bliskich, znajomych, także nauczycielka ze szkoły średniej, by posłuchać o osiągnięciach i planach na przyszłość Agnieszki Steur. Przyjechała z nią również rodzina z Holandii. Spotkanie prowadziła Sława Janiszewska z Biblioteki pod Atlantami.

-Mój przykład pokazuje, że chcieć to móc, a moje motto to: wszystko jest możliwe- mówiła Agnieszka Steur opowiadając o swojej karierze i o wydaniu książki, które zawsze było jej marzeniem, a teraz stało się faktem i ogromnym sukcesem, co zaskoczyło nawet ją samą.

„Wojna w Jangblizji”, pierwsza część trylogii, od niedawna jest w sprzedaży. Zilustrowana w wyjątkowy sposób przez Ewę Kieńko- Gawlik jest bardzo popularna i chętnie czytana. – Ubrałam w konwencję fantazy to, co dla współczesnego człowieka najważniejsze - opowiadała autorka. Artystkę frapuje problem dwujęzyczności (na ten temat jest jedna z jej prac naukowych), a także obcości, co może wynikać z jej doświadczeń emigracyjnych. Kwestie te, obok między innymi zagadnień ekologii, segregacji rasowej, są poruszane w powieści Agnieszki Steur.

-Chciałabym, żeby moi czytelnicy widzieli, że zrobiłam krok do przodu- mówiła pisarka o planach na kolejne książki. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze, a forma dyskusji umożliwiła bezpośredni kontakt i lepsze poznanie autorki.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group