Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 3462
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie Noworoczne z Prezydentem

Piątek, 27 stycznia 2017, 6:30
Aktualizacja: Sobota, 28 stycznia 2017, 14:02
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Spotkanie Noworoczne z Prezydentem
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Sali Maksymiliana Zamku Książ odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne z Prezydentem, które było okazją do podsumowania najważniejszych wydarzeń 2016 roku i do przedstawienia planów na rok 2017.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, instytucji państwowych, przedstawiciele gmin należących do Aglomeracji Wałbrzyskiej, duchowni, miejscy radni, przedstawiciele placówek kulturalno-oświatowych, szkół i uczelni, spółek miejskich, przedsiębiorcy i przedstawiciele związków i organizacji pozarządowych, działających na terenie naszego miasta.

- To był dobry rok, bo udało się zrealizować właściwie większość zamierzonych inwestycji, ale chyba najważniejsze jest to, że ten rok zakończył się informacją, że dostaliśmy prawie 300 milionów złotych na wykonanie obwodnicy Wałbrzycha. To cywilizacyjny impuls, największa inwestycja od II wojny światowej. To był dobry rok również dlatego, że rozpoczęliśmy i będziemy w roku 2017 realizować bardzo dużo inwestycji dofinansowanych w 85 procentach z Aglomeracji Wałbrzyskiej. 2017 rok będzie rokiem bardzo wielu poważnych inwestycji oddawanych do użytku. Wspomnę tu o kolejnych bibliotekach, mieszkaniach komunalnych, mieszkaniach socjalnych. To będzie rok wytężonej, ale owocnej pracy - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Wśród najważniejszych inwestycji, osiągnięć i wydarzeń 2016 roku prezydent Szełemej wymienił realizację Programu SOWA, polegającego na modernizacji oświetlenia miasta, realizację Wałbrzyskiego Programu Profilaktycznej Opieki Stomatologicznej, dzięki któremu powstało 5 szkolnych gabinetów stomatologicznych, akcję Czysty Wałbrzych, podczas której zebrano 5 ton śmieci, otwarcie internatu Julia dla uczniów z Aglomeracji Wałbrzyskiej, uruchomienie bezpośredniego połączenia Pendolino ze stolicą, otwarcie Zakładu Aktywności Zawodowej Victoria na Sobięcinie, szereg imprez takich jak między innymi Toyota Półmaraton, Metal Mine Festiwal, Letnia Serenada, Dni Wałbrzycha, Święto ulicy Słowackiego, Europejski Dzień Bez Samochodu czy Festiwal Tajemnic, Gala 70-lecia Sportu Wałbrzyskiego, realizację programu Nasz Nowy Dom, obejmującego budowę budynków komunalnych przy ulicy Husarskiej i Paderewskiego, przystąpienie do rządowego programu Mieszkanie+, realizację programu Wałbrzych Na Nowej Drodze, realizację programu Zielony Wałbrzych 2020, rozpoczęcie przebudowy dworca Wałbrzych Szczawienko, otwarcie przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 na Sobięcinie, otwarcie żłobka samorządowego na Podzamczu, realizację Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego, dotacje celowe na prace konserwatorskie, restauratorskie i budowlane przy wałbrzyskich zabytkach i przyjęcie Gminnego Programu Rewitalizacji.

Warto zauważyć, że saldo Wałbrzycha za 2016 rok jest dodatnie i wynosi 8 milionów złotych, przy dochodach w wysokości 565 milionów złotych i wydatkach rzędu 557 milionów złotych. Wśród planów na rok 2017 znalazło się rozpoczęcie budowy Obwodnicy Zachodniej miasta, kontynuacja programu Wałbrzych Na Nowej Drodze, przebudowa dworca Wałbrzych Szczawienko, budowa węzła przesiadkowego Wałbrzych Centrum, realizacja programu Nasz Nowy Dom, przebudowa i doposażenie znajdującego się na Piaskowej Górze budynku na potrzeby WOK-u i Biblioteki pod Atlantami i modernizacja budynku w Śródmieściu na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Spotkanie Noworoczne z Prezydentem zakończył koncert zespołu Futyma Quintet, tradycyjna lampka szampana i uroczysty bankiet.

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group