• Czwartek, 19 września 2019
  • Godz. 2:58
  • Imieniny: Konstancji, Januarego, Teodora
  • Czytających: 2852
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Spotkanie z Karolem Olczakiem w Bibliotece pod Atlantami

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 9 stycznia 2014, 14:33
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Bibliotece pod Atlantami odbyło się spotkanie młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Wałbrzychu z Karolem Olczakiem – specjalistą ds. telekomunikacji, przedsiębiorcą, laureatem stypendium General Electric. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”.

Celem projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” jest wspieranie młodzieży w planowaniu przyszłości zawodowej, z uwzględnieniem rozwoju społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej. W ramach II edycji projektu planowanych jest 300 spotkań, w których udział weźmie około 10 tysięcy uczniów i studentów.

Karol Olczak jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Studiował w ramach wymiany studenckiej na Państwowym Uniwersytecie Technicznym im. Baumana w Moskwie. Jest laureatem amerykańskiego stypendium GE Foundation Scholar-Leaders Program. Karierę inżyniera rozpoczął w trakcie studiów w korporacji Nokia Siemens Networks. Po zakończeniu studiów pracował jako specjalista ds. integracji systemów informatycznych w korporacji Ericsson. Jest współtwórcą pierwszej porównywarki usług outsourcing.pl.

Podczas dzisiejszego spotkania w Bibliotece pod Atlantami młodzież dowiedziała się między innymi, na czym polega praca Karola Olczaka, jak wyglądała jego ścieżka kariery od czasów licealnych aż do chwili obecnej, a także, jaką rolę odgrywają w jego pracy nowe technologie. Uczniowie mogli się przekonać, czy posiadają umiejętności informatyczne, które najczęściej przydają się w pracy. Dużo czasu poświęcono na omówienie nowych trendów na rynku pracy i zawodów, w których młodzież będzie mogła znaleźć zatrudnienie. Uczniowie mieli też możliwość wypowiedzenia się na temat własnych zainteresowań, pasji i związanych z nimi planów zawodowych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group