Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3336
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Spotkanie z Prezesem PiS

Niedziela, 15 września 2019, 19:45
Aktualizacja: Wtorek, 17 września 2019, 8:34
Autor: Robert Bajek
Szczawno-Zdrój: Spotkanie z Prezesem PiS
Fot. Robert Bajek
W Teatrze Zdrojowym im. H. Wieniawskiego w Szczawnie–Zdroju odbyło się dzisiaj spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim – Prezesem Prawa i Sprawiedliwości.

Spotkanie w Szczawnie-Zdroju było jednym z wielu spotkań jakie Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odbywa z wyborcami w całej Polsce w ramach trwającej kampanii przed zbliżającymi się wyborami do Sejmu i Senatu. Podczas spotkania Jarosław Kaczyński mówił między innymi o tym jak ważna jest rodzina, polityka prospołeczna, wymienił też obietnice i zapowiedzi wyborcze z poprzedniej kampanii, które zostały w ciągu minionych czterech lat zrealizowane. Mówił o uszczelnieniu systemu podatkowego, koniecznej reformie sądownictwa i zrównoważonym rozwoju. Jako główny punkt na najbliższe lata wymienił natomiast zniwelowanie różnic gospodarczych pomiędzy Polską a krajami Europy Zachodniej.

Po wystąpieniu Prezesa Jarosława Kaczyńskiego głos zabrał Minister Michał Dworczyk, który skupił się na sprawach ważnych dla naszego regionu. Opowiedział w skrócie jego historię, nakreślił problemy i zaznaczył, że teren byłego województwa wałbrzyskiego wymaga szczególnej uwagi, którą do tej pory nie był objęty. Przypomniał też, że największa inwestycja infrastrukturalna w powojennej historii naszego miasta, czyli Zachodnia Obwodnica Wałbrzycha powstanie dzięki decyzji rządu Prawa i Sprawiedliwości, a zabiegali o nią parlamentarzyści PiS z okręgu wałbrzyskiego. Wśród ważnych dla naszego regionu przyszłych działań Minister Dworczyk wymienił przywrócenie pasażerskich połączeń kolejowych, inwestycje w ochronę i renowację zabytków, uruchomienie kolejnych certyfikowanych klas wojskowych, budowę drogi ekspresowej S8, budowę łącznika do drogi S3, budowę obwodnic kolejnych miast na południu Dolnego Śląska i rewitalizację stadionu piłkarskiego na Nowym Mieście.

Na zakończenie spotkania przedstawieni zostali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach. Przypomnijmy: "jedynką" na liście do Sejmu jest Minister Michał Dworczyk - szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Kolejne miejsca zajmują: Ireneusz Zyska – Poseł na Sejm RP, Wojciech Murdzek – obecnie Poseł na Sejm RP, a wcześniej Prezydent Świdnicy, Maciej Badora – prawnik, obecnie Poseł na Sejm RP, wcześniej Prezes WSSE Invest-Park, Marcin Gwóźdź – wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Zuzanna Bielawska – była Burmistrz Piławy Górnej, Renata Surma – Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej, Beata Mucha – Radna Miasta Wałbrzycha, Jerzy Dec – Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Jarosław Węgłowski – Burmistrz Niemczy, Bogusław Szpytma – były Burmistrz Kłodzka, radny Kłodzka, Małgorzata Greiner – była wiceburmistrz Bielawy, Radna Powiatu Dzierżoniowskiego, Marek Tarnacki – były przewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego, Ewelina Szydłowska – Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Renata Wierzbicka – Radna Miasta Wałbrzycha i Grzegorz Grzegorzewicz – Burmistrz Jaworzyny Śląskiej.

Na liście do Senatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu obejmującym powiat wałbrzyski, świdnicki i Miasto Wałbrzych wystartuje Kamil Zieliński - były Wicewojewoda Dolnośląski, a obecnie wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park, a w okręgu obejmującym powiaty dzierżoniowski, kłodzki i ząbkowicki Aleksander Szwed - obecny Senator RP.

Twoja reakcja na artykuł?

40
31%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
2%
Nudzi
1
1%
Smuci
3
2%
Złości
82
64%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group