Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 2838
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie z Tomaszem Trojanowskim pod Atlantami

Niedziela, 15 maja 2011, 20:39
Aktualizacja: 20:42
Autor: Sven
Wałbrzych: Spotkanie z Tomaszem Trojanowskim pod Atlantami
Fot. Sławomir Pawlik
O kotach, psach, korzyściach płynących z czytania i o tym, jak się książki pisze, rozmawiali najmłodsi czytelnicy z Tomaszem Trojanowskim w Bibliotece pod Atlantami.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Bibliotekę pod Atlantami, a sfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu pod nazwą „Czytamy, by odkryć kim jesteśmy”. Celem programu jest zaszczepianie nawyku czytania wśród najmłodszych czytelników oraz promocja wartościowej literatury, zarówno klasycznej jak i współczesnej. Realizowany jest poprzez takie działania jak:
-Spotkania autorskie z pisarzami i twórcami książek dla dzieci;
-Książki nie muszą być nudne – cykl spotkań literacko-plastycznych
-Jak to się robi? – warsztaty, m.in. autora, ilustratora, introligatora, edytora
- Buszujący w książkach – cykl zajęć wakacyjnych
Zaplanowano konkursy: „Sen w poezji zaklęty” (literacko-plastyczny) oraz „Pożeracze książek (czytelniczy). Odbędzie się także konferencja z udziałem osób zajmujących się czytelnictwem dziecięcym pt. „Nowe trendy w literaturze dziecięcej a animacja czytelnictwa”.

Tomasz Trojanowski jest pedagogiem i autorem kilku książek dla dzieci oraz słuchowisk dla dorosłych. Za swoją twórczość dla najmłodszych otrzymał Nagrodę im Kornela Makuszyńskiego. W czasie spotkania pod Atlantami odpowiadał na pytania dzieci, które chciały znać tajniki procesu tworzenia literatury, czy koty, o których pisał istnieją naprawdę, czy lubi psy i jakie ma marzenia i jak to się stało, że zaczął pisać Na wszystkie pytania cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Podkreślał też, że czytanie książek otwiera drzwi do świata wyobraźni niezbędnej do tego, by być człowiekiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group