Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3692
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sprawa budowy obwodnicy Wałbrzycha nabiera tempa

Sobota, 19 sierpnia 2017, 12:07
Aktualizacja: Wtorek, 22 sierpnia 2017, 10:01
Autor: red
Wałbrzych: Sprawa budowy obwodnicy Wałbrzycha nabiera tempa
Fot. red
Sprawa zachodniej obwodnicy Wałbrzycha nabiera przyspieszenia.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przesłało pismo adresowane m.in. do prezydenta Wałbrzycha, burmistrza Szczawna-Zdroju oraz radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy zabiegają o jak najszybsze podpisanie porozumienia umożliwiającego rozpoczęcie prac.

Z odpowiedzi Ministerstwa wynika, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad posiada formalną podstawę do zabezpieczenia w swoim budżecie środków koniecznych do rozpoczęcia realizacji pozamiejskiej części obwodnicy Wałbrzycha i podpisania stosownego porozumienia z władzami miasta i gminy Wałbrzych. Jest to bardzo istotna informacja, ponieważ oznacza to, że brak jest przeszkód formalnych do dalszego procedowania złożonych, skomplikowanych umów.

Beata Mucha, przewodnicząca Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Wałbrzycha powiedziała:
- Pismo, które otrzymaliśmy w odpowiedzi na nasze apele oznacza, że Ministerstwo jest na ostatniej prostej przygotowywania odpowiedniego podłoża prawnego do zrealizowania inwestycji. Nie byłoby tego przyspieszenia, gdyby nie determinacja wielu osób, w tym ministra Michała Dworczyka, który bardzo mocno zabiega o to, aby dokumenty zostały szybko podpisane i by budowa drogi ruszyła najszybciej jak to możliwe.

Piotr Sosiński, radny wojewódzki PiS:
- Mamy nadzieję, że przeszkody formalne nie okażą się na tyle trwałe, by uniemożliwić realizację inwestycji. Wokół tematu zachodniej obwodnicy powinien istnieć pełen kompromis wszystkich ośrodków decyzyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group