Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4205
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sprawca rozboju zatrzymany

Poniedziałek, 5 lutego 2018, 15:18
Aktualizacja: 15:23
Autor: red
Wałbrzych: Sprawca rozboju zatrzymany
Fot. KMP Wałbrzych
Dzielnicowi Komisariatu Policji V wraz z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w toku czynności operacyjnych zatrzymali 23–letniego wałbrzyszanina, który dokonał rozboju na innymi 25–letnim mieszkańcu naszego miasta.

31 stycznia 2018 roku około godziny 17:45 policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju dokonanym przy ul. Kościuszki w Szczawnie-Zdroju. Pokrzywdzony oświadczył, iż został uderzony w głowę, a gdy przewrócił się na ziemię był kopany po całym ciele. Ostatecznie w wyniku rozboju 25-latkowi zostało skradzione mienie o wartości 1700 złotych.

Mundurowi szybko ustalili, kto jest sprawcą i rozpoczęli jego poszukiwania. Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia przy ul. Reja w Wałbrzychu. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i wskazał miejsce, w którym ukrył skradzione przedmioty. W wyniku przeszukania policjanci odnaleźli mienie, które następnie przekazali poszkodowanemu.

23-letni mężczyzna odpowie teraz przed sądem za rozbój. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w stosunku do podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 3 tysięcy złotych.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group