Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2882
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Sprawcy zabójstwa mieszkańca Boguszowa–Gorc skazani

Środa, 5 stycznia 2011, 11:29
Aktualizacja: 19:09
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Sprawcy zabójstwa mieszkańca Boguszowa–Gorc skazani
Fot. red
Sąd Okręgowy w Świdnicy uznał za winnych zabójstwa Henryka S. trzech młodych mieszkańców Boguszowa–Gorc i wymierzył im kary: 20–letnim Tomaszowi J. i Patrykowi B. po 15 lat pozbawienia wolności, zaś 21–letniemu Piotrowi J. – 13 lat pozbawienia wolności.

Akt oskarżenia w tej sprawie skierował 15 listopada 2010 roku Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu. Sąd podzielił ustalenia Prokuratury co do przebiegu zdarzenia i udziału w nim poszczególnych oskarżonych, uznając, że działali oni z zamiarem ewentualnym (to znaczy przewidując możliwość zabójstwa pokrzywdzonego na skutek dotkliwego pobicia i godzili się na to).

Przypomnijmy, że 13 kwietnia 2010 roku bracia 21-letni Piotr J. i 20-letni Tomasz J. oraz 20-letni Patryk B. spożywali alkohol. Kiedy skończyły im się pieniądze na jego zakup udali się do budynku, w którym mieszkał pokrzywdzony. Tam ukryli się w ciemnym korytarzu. Gdy Henryk S. wszedł do swojego budynku mieszkalnego, jeden ze sprawców chwycił go rękami od tyłu za szyję oraz zakrył mu usta. Drugi sprawca przytrzymał ręce pokrzywdzonego, a trzeci przeszukał jego odzież. Oskarżeni zabrali pokrzywdzonemu 60 złotych oraz klucze do drzwi wejściowych. Następnie zaprowadzili Henryka S. do jego mieszkania, które również przeszukali. Ponieważ nie ujawnili dodatkowych pieniędzy opuścili je. Za zabrane pieniądze zakupili alkohol oraz papierosy.

Gdy spożyli zakupiony alkohol, postanowili ponownie udać się do pokrzywdzonego. Sądzili bowiem, że musi mieć w domu pieniądze. Gdy weszli do mieszkania zażądali od niego pieniędzy, a ponieważ Henryk S. nie wskazywał im miejsca ich przechowywania zaczęli stosować wobec niego przemoc fizyczną. Podejrzani brutalnie bili i kopali Henryka S. po głowie i całym ciele. W następstwie pobicia pokrzywdzony doznał licznych obrażeń czaszkowo-mózgowych oraz narządów wewnętrznych, w tym obustronnego mnogiego złamania żeber, uszkodzenia płuca lewego, wylewów krwawych do obu jam opłucnowych i jamy otrzewnowej, pęknięcia śledziony, wątroby oraz nadnercza prawego z krwiakiem śródtkankowym okolicy nadnercza. W trakcie, na przemian zadawanych ciosów, sprawcy przeszukiwali mieszkanie pokrzywdzonego, jednakże nie ujawnili w nim żadnych pieniędzy i rozeszli się do swoich domów, pozostawiając w nim nieprzytomnego pokrzywdzonego. Skutkiem tych licznych obrażeń ciała była śmierć pokrzywdzonego na skutek wstrząsu pourazowego i pokrwotocznego.

Po pewnym czasie Piotr J. wrócił na miejsce zdarzenia, gdzie zastał pokrzywdzonego w tej samej pozycji, w jakiej go zostawili. Wyniósł Henryka S. na zewnątrz budynku, gdzie zatrzymał pojazd, którym poruszali się funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei, prosząc o udzielenie pomocy. Funkcjonariusze wezwali Pogotowie Ratunkowe oraz stwierdzili, że Henryk S. nie daje oznak życia. Zgon pokrzywdzonego potwierdził przybyły na miejsce lekarz pogotowia. Według opinii biegłej z zakresu medycyny sądowej, pokrzywdzony zmarł jeszcze przed przybyciem do jego mieszkania Piotra J.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group