Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2696
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Sprzedawczynie z Boguszowa–Gorc zakończyły kurs

Czwartek, 30 czerwca 2011, 12:57
Aktualizacja: 22:06
Autor: PAW
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Sprzedawczynie z Boguszowa–Gorc zakończyły kurs
Fot. PAW
Dziś w siedzibie Fundacji Wałbrzych 2000 odbyło się uroczyste zakończenie kursu „Kasjer–sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i podstawami obsługi komputera”, który dla 10 pań, podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Boguszowie–Gorcach, zorganizowała i przeprowadziła Fundacja Wałbrzych 2000.

W ciągu 3 miesięcy uczestniczki kursu zdobyły teoretyczne i praktyczne umiejętności umożliwiające im podjęcie pracy w charakterze kasjera-sprzedawcy. Szkolenie zostało wzbogacone o 24-godzinny kurs obsługi komputera, ze względu na fakt, że w dzisiejszych czasach jest to kompetencja kluczowa, potrzebna każdemu bez względu na wiek, płeć, czy poziom wykształcenia. Zajęcia szkoleniowe prowadzone były w formie wykładów i warsztatów, podczas których każda z pań miała do swojej dyspozycji kasę fiskalną, komputer z oprogramowaniem biurowym i stałym łączem do internetu.

Kurs, który odbywał się w siedzibie Fundacji Wałbrzych 2000, był jednym z elementów projektu „Wiem, że potrafię" prowadzonego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Boguszowie-Gorcach, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
– To kolejny kurs, jaki dla nas zorganizowała Fundacja Wałbrzych 2000 – mówi Beata Jess-Procajło, zastępca dyrektora OPS w Boguszowie-Gorcach. – W jesieni Fundacja będzie szkoliła naszych panów na kursie Magazynier z obsługą wózków jezdniowych i podstawami obsługi komputera.

W trakcie uroczystości zakończenia kursu, uczestniczki otrzymały zaświadczenia jego ukończenia i certyfikaty kasjera--sprzedawcy.
– Zakończenie kursu było doskonałą oakzją do podsumowania szkolenia i porozmawiania o przyszłości zawodowej jego uczestniczek. Już teraz wiemy, że są zainteresowane również innymi kursami, np. chętnie zdobyłyby umiejętności opiekunki osób starszych, chorych i dzieci – mówi Agnieszka Chlipała, wiceprezes Fundacji Wałbrzych 2000

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group