Czytających: 3907

Wałbrzych/Kraj: Srebro dla akademiczek

Poniedziałek, 24 lutego 2020, 15:12
Aktualizacja: 15:14
Po raz czwarty z rzędu piłkarki reprezentujące Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu stanęły na podium Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu – tym razem podopieczne trenera Kamila Jasińskiego po pełnej emocji fazie pucharowej przywiozły do domu srebrne medale.

Dzień rozpoczął się od półfinałowego starcia z Uniwersytetem Gdańskim i również tym razem nasza drużyna musiała gonić wynik. Dość szybko gdańszczanki zdobyły gola dającego im prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą niezawodna Klaudia Fabova doprowadziła do wyrównania i po pierwszej połowie było 1:1. Więcej bramek już nie padło i o wyniku tego meczu zadecydowały rzuty karne, w których po raz drugi już w tym turnieju lepsze okazały się zawodniczki PWSZ Wałbrzych wygrywając 3:2 i awansując do wielkiego finału. Tam przeciwnikiem był odwieczny rywal, czyli zespół UJ Kraków. Do przerwy krakowianki prowadziły 1:0, ale po zmianie stron skutecznie wykonany rzut karny przez Ewę Cieślę dał wałbrzyszankom wyrównanie. Niedługo później obrończynie tytułu trafiły do siatki po raz kolejny i były bardzo blisko wygranej. W końcówce PWSZ zerwał się jeszcze do ataku, miał kilka okazji, m.in. przedłużony rzut karny w wykonaniu Ewy Cieśli, ale gole już nie padły i po porażce 1:2 na szyi naszych akademiczek zawisły srebrne medale. Dodatkowo Klaudia Fabova została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju!

Droga PWSZ Wałbrzych do medalu:

Faza grupowa (grupa C):

PWSZ Wałbrzych – Politechnika Poznańska 5:2 (bramki: Klaudia Fabova 2, Anita Turkiewicz, Karolina Ostrowska, Jagoda Szewczuk)
PWSZ Wałbrzych – Uniwersytet Warszawski 3:1 (bramki: Karolina Ostrowska, Klaudia Fabova, Jagoda Szewczuk)
PWSZ Wałbrzych – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski 9:0 (bramki: Anita Turkiewicz 2, Ewa Cieśla 2, Klaudia Fabova, Marcjanna Zawadzka, Jagoda Szewczuk, Karolina Ostrowska, Julita Głąb)

Ćwierćfinał: PWSZ Wałbrzych – Uniwersytet Szczeciński 5:5, k. 5:4 (bramki: Klaudia Fabova 2, Julita Głąb, Oliwia Rapacka, Marcjanna Zawadzka)
Półfinał: PWSZ Wałbrzych – Uniwersytet Gdański 1:1, k. 3:2 (bramka: Klaudia Fabova)
Finał: PWSZ Wałbrzych – UJ Kraków 1:2 (bramka: Ewa Cieśla)

Skład PWSZ Wałbrzych: Jagoda Sapor, Monika Kędzierska, Anita Bosak, Marcjanna Zawadzka, Małgorzata Mesjasz, Jagoda Szewczuk, Ewa Cieśla, Julita Głąb, Anita Turkiewicz, Oliwia Rapacka, Karolina Ostrowska, Klaudia Fabova. Trener: Kamil Jasiński. Kierownik: Jakub Nowicki. Trener bramkarek: Rafał Wodzyński. Fizjoterapeutka: Ewa Żeligowska.