Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 4653
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stadionowa epopeja

Wtorek, 25 stycznia 2022, 11:32
Aktualizacja: 12:05
Autor: JAZ
Wałbrzych: Stadionowa epopeja
Fot. JAZ
Mamy w chwili obecnej odwilż i powoli wracamy do tematów, które w zeszłym roku zwracały uwagę wszystkich związanych z wałbrzyskim sportem. Rewitalizacja czy budowa nowego stadionu w miejsce obecnego obiektu? Mowa tu oczywiście o byłym stadionie Górnika Wałbrzych.

Epopeja z przekazywaniem środków trwa w najlepsze. W poprzednim roku politycy obiecywali pieniądze. Teraz w Nowym Polskim Ładzie powinny się znaleźć. Zapewnia o tym minister Michał Dworczyk.

- Środki na remont stadionu na Nowym Mieście są dostępne. Wystarczy napisać wniosek – tłumaczy polityk Prawa i Sprawiedliwości.

W pierwszym etapie prac zakończona została budowa płotu okalającego niszczejący stadion. Zdemontowano stare ogrodzenie, zamontowano nowe, które dodatkowo zabezpieczy dostęp do niszczejącego obiektu. Dalsze prace wymagają jednak zdecydowanie wyższych środków. Sama wymiana murawy może kosztować ponad 2 miliony złotych. Rządowi politycy deklarują chęć pełnej współpracy z obecnymi władzami Wałbrzycha w tym temacie i zachęcają do składania kolejnych wniosków. W grze mamy kwotę 30 milionów złotych.

- Zamierzamy skorzystać ze środków, jakie możemy uzyskać na remont stadionu. Będziemy więc składać wnioski, ale znając realia i tak sporą kwotę będziemy musieli dołożyć z własnych środków – tłumaczy Roman Szełemej.

Gmina chce wybudować boisko ze sztuczną nawierzchnią, z oświetleniem, ale w górnej części obiektu oraz planuje budowę skate parku na tym terenie. Zamontowany zostanie monitoring, a centrum kierowania będzie miało miejsce w hali lekkoatletycznej. Część środków będzie pochodziła z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale resztę dołoży Gmina Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

13
37%
Cieszy
8
23%
Hahaha
3
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
11
31%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group