Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 4496
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Stałe źródło dochodu

Czwartek, 17 grudnia 2020, 6:31
Autor: red
Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Stałe źródło dochodu
Fot. KMP Wałbrzych
W ostatnich dniach trzech złodziei w wieku 20, 21 oraz 40 lat wpadło w ręce wałbrzyskich policjantów. Mężczyźni odpowiedzą za kradzieże i włamania, których dokonali w drugiej części tego roku na terenie naszego miasta i Szczawna–Zdroju.

W sobotnie przedpołudnie policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego pierwszego komisariatu udali się na ul. Gajcego w Wałbrzychu, gdzie przebywał 40-latek odpowiedzialny za dokonanie w ostatnim czasie pięciu włamań do sklepów i pomieszczeń gospodarczych na terenie wałbrzyskich dzielnic Piaskowa Góra i Podzamcze oraz miejscowości Szczawno-Zdrój, gdzie wartość strat przez właścicieli obiektów ustalona została łącznie na kilku tysięcy złotych. W ręce podejrzanego wpadły m.in. artykuły spożywcze, kasa sklepowa oraz spora ilość gotówki.

W poniedziałek po godzinie 13:00 funkcjonariusze zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy zatrzymali na ul. 1 Maja na Sobięcinie poszukiwanego za podobne przestępstwa 21-latka. W toku wykonanych czynności policjanci drugiego komisariatu postawili mężczyźnie zarzut kradzieży w październiku tego roku z magazynu jednego z przedsiębiorstw piły spalinowej o wartości 600 złotych. Mundurowi z „jedynki” ustalili natomiast, że podejrzany w nocy z 12 na 13 września tego roku po uszkodzeniu kłódki dostał się do wnętrza garażu znajdującego się przy ul. Jagodowej w Wałbrzychu i ukradł z niego sprzęt budowlany oraz elektronarzędzia o łącznej wartości blisko 20 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali utracone mienie.

Trzeci ze sprawców wpadł w ręce policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy na gorącym uczynku przestępstwa we wtorek nad ranem, kiedy z placówki handlowej przy ul. Skarżyskiej w Wałbrzychu ukradł dwa podgrzewacze wody o wartości 560 złotych. Prowadzący sprawę funkcjonariusze drugiego komisariatu ustalili, że 20-letni wałbrzyszanin jeszcze trzykrotnie w ostatnim czasie dokonał w tym sklepie kradzieży tego samego mienia. Mundurowi pierwszego komisariatu natomiast postawili młodemu wałbrzyszaninowi zarzut włamania. Mężczyzna 21 września tego roku wybił szybę w drzwiach sklepu znajdującego się w Szczawnie-Zdroju i dokonał kradzieży kilkunastu głośników bluetooth i kilku tabletów, gdzie straty oszacowane zostały na kwotę około 5 tysięcy złotych. Okazało się, że podejrzany był również poszukiwany przez sąd dla nieletnich za popełnione wcześniej czyny karalne, dlatego pod wykonanych czynnościach trafi dzisiaj do Zakładu Poprawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim, a tam spędzi następne 8 miesięcy.

Wszyscy sprawcy przyznali się do popełnionych czynów i złożyli wyjaśnienia. Za kradzieże i kradzieże z włamaniami grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
67%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group