Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5551
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Staranował budynek

Środa, 19 czerwca 2024, 12:42
Aktualizacja: 12:44
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Staranował budynek
Fot. KMP Wałbrzych
W toku wykonanych bezpośrednio po zgłoszeniu czynności policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali wczoraj wieczorem mężczyznę, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości wjechał nim w budynek i przyległą skrzynkę pomiarową.

18 czerwca koło godziny 18:30 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej przy ul. Moniuszki w Jedlinie-Zdroju. Świadkowie widzieli, jak kierujący samochodem osobowym mężczyzna, będący pod wyraźnym wpływem alkoholu, uderzył kierowanym pojazdem w elewację budynku, uszkadzając przy tym skrzynkę pomiarową znajdującą się przy obiekcie.

Funkcjonariusze potwierdzili na miejscu okoliczności zdarzenia i przystąpili do czynności mających na celu zatrzymanie sprawcy całego zajścia. Znając numery rejestracyjne pojazdu, jego markę oraz kierunek, w którym się poruszał, rozpoczęli penetrację terenu, a ta przyniosła zamierzony efekt. Niedaleko od miejsca zdarzenia, w okolicy przejazdu kolejowego, odnaleźli pojazd wraz ze sprawcą. Przeprowadzone z mężczyzną badania na zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wykazały, że w organizmie kierującego znajdowało się ponad 2,5 promila alkoholu. Jakby tego wszystkiego było mało, sprawca posiadał już aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo poruszania się pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech, natomiast łamiąc sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, 45-latek naraził się na karę pozbawienia wolności do lat pięciu. Zgodnie z nowymi przepisami, pojazd mężczyzny został zabezpieczony, a sąd zadecyduje o jego ewentualnym przepadku.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
1
11%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
67%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group