Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4220
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Starosta odwiedził Głuszycę i spotkał się z radnymi

Środa, 29 marca 2017, 11:07
Aktualizacja: 12:00
Autor: red
REGION, Głuszyca: Starosta odwiedził Głuszycę i spotkał się z radnymi
Fot. użyczone
28 marca w Głuszycy odbyła się sesja Rady Miejskiej. Na zaproszenie burmistrza Romana Głoda w sesji uczestniczył Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura.

Starosta przedstawił radnym i sołtysom plany inwestycyjne powiatu wałbrzyskiego na rok 2017 na terenie gminy Głuszyca, a są one bardzo ambitne:
- przebudowa i modernizacja blisko 5 km dróg powiatowych w Głuszycy, Sierpnicy i Grzmiącej – łączny koszt inwestycji to ponad 886 tys. zł
- przebudowa mostu w Sierpnicy – inwestycja już się rozpoczęła, a jej wartość to prawie 276 tys. zł
- przebudowa mostu w Łomnicy – koszt 350 tys. zł
- montaż 285 metrów bieżących barier energochłonnych
- budowa chodnika przy drodze powiatowej w Łomnicy, który w ramach porozumienia wybuduje gmina Głuszyca.

Starosta odpowiadał również na pytania radnych, z których większość dotyczyła drogi pomiędzy Głuszycą a Unisławiem Śląskim – starosta wyjaśnił, że pomimo nie uregulowania od strony prawnej statusu tej drogi, powiat wałbrzyski, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, dokonuje jej utrzymania i cząstkowych robót w miarę swoich możliwości finansowych.
- Od początku roku spotykam się z poszczególnymi włodarzami gmin naszego powiatu i biorę udział m.in. w sesjach Rady, tak jak dzisiaj. Dzięki temu mogę poznać aktualne problemy mieszkańców konkretnych miejscowości, można powiedzieć, że z „pierwszej ręki”, a także odpowiedzieć na pytania nurtujące mieszkańców i przybliżyć zakres zadań, jakie leżą w gestii samorządu powiatowego. Takie spotkania są potrzebne dla lepszego przepływu informacji do społeczeństwa i sprzyjają dobrej współpracy Zarządu Powiatu z władzami poszczególnych gmin – podsumowuje starosta Jacek Cichura.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group