Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3148
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Starostwo Powiatowe wydało oświadczenie w sprawie stanu dróg powiatowych

Piątek, 7 czerwca 2013, 12:32
Aktualizacja: 20:23
Autor: red
powiat wałbrzyski: Starostwo Powiatowe wydało oświadczenie w sprawie stanu dróg powiatowych
Fot. użyczone
Oto treść oświadczenia Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.

Oświadczenie:

Starosta wałbrzyski Józef Piksa jest świadom często pozostawiającego wiele do życzenia stanu technicznego dróg powiatowych. Określanie ich jednak jako fatalnego jest wysoce nieuzasadnione i prowadzi do tworzenia negatywnego klimatu wokół porozumień między gminami i powiatem. Troska o stan nawierzchni dróg to nasze wspólne zadanie, a porozumienie gminnego i powiatowego szczebla samorządu to również wspólne plany co do rozwoju i utrzymania sieci dróg w naszym regionie.

Żenująca „akcja plakatowa” w gminie Walim, która jako winnego wskazuje personalnie starostę wałbrzyskiego Józefa Piksę, to brudna zagrywka przeciwników politycznych z rodzimej gminy Pana starosty. W rzeczywistości nie ma chyba drugiej osoby, którą tak zajmuje temat powiatowych dróg. Szczególnie, kiedy ich stan techniczny ucierpiał po raz kolejny podczas ostatnich podtopień. Drogi powiatowe i ich faktyczny stan wraz z aktualną mapą drogową powiatu będą tematem kolejnego konwersatorium podczas jednej z najbliższych sesji rady powiatu.

Program komitetu „Nasz Powiat” zakłada modernizację dróg na terenie całego Powiatu Wałbrzyskiego. Faktyczne nakłady na remonty dróg powiatowych w tym roku to 6.370.775 PLN. Ze środków tych remontowane są, albo niebawem będą, drogi w Dziećmorowicach, Grzędach Górnych, wiadukt łączący Boguszów-Gorce z Wałbrzychem (inwestycja na finiszu), ale także infrastruktura inżynieryjna, utrzymanie przepustów i mostów. Już dziś wiadomo, że kwota ta będzie musiała być zwiększona z powodu strat po ostatnich ulewach i podtopieniach.

Nadmienić należy, że na drogi powiatowe do dnia dzisiejszego przeznaczono w budżecie kwotę o 5.745.793 PLN wyższą niż zakładał to projekt budżetu przedłożony w dniu 15 listopada ubiegłego roku. Problem z infrastrukturą drogową został zasygnalizowany również w wystąpieniu Pana Starosty do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w sprawie możliwości udzielenia dodatkowej pomocy finansowej dla Powiatu Wałbrzyskiego. Pan starosta Józef Piksa nie zamierza więcej komentować prymitywnych zagrywek politycznych.

Informacja na temat dróg powiatowych dostępna jest natomiast dla każdej osoby zainteresowanej w siedzibie Starostwa Powiatowego przy Alei Wyzwolenia 24.

W imieniu zarządu Powiatu Wałbrzyskiego
Mateusz Mykytyszyn
asystent starosty wałbrzyskiego

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group