Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2249
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Starostwo wydało komunikat w sprawie wiaduktu

Środa, 24 października 2012, 12:06
Aktualizacja: 12:07
Autor: red
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Starostwo wydało komunikat w sprawie wiaduktu
Fot. PAW
Do naszej redakcji dotarł komunikat Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu dotyczący remontu wiaduktu drogowego łączącego ulicę Kosteckiego w Wałbrzychu z ulicą Reymonta w Boguszowie–Gorcach.

Oto treść tego komunikatu:

Komunikat ws. remontu wiaduktu drogowego w ciągu drogi powiatowej nr 3397D łączącej ul. Kosteckiego w Wałbrzychu z ul. Reymonta w Boguszowie – Gorcach

Opuszczenie przez Wykonawcę (PPHU „HEKO” Włocławek) placu budowy i zaprzestania tym samym prac remontowych na wiadukcie drogowym (21 września 2012 roku) uznaliśmy zgodnie z prawem - za zerwanie umowy z Powiatem Wałbrzyskim. Fakt zaprzestania prac i zerwania umowy, może świadczyć o tym, iż Wykonawca, już z chwilą przystąpienia do procedury przetargu jak i podpisania umowy, nie miał zamiaru wykonać pełnego zakresu prac dla Inwestora. Wykazał się także brakiem potencjału osobowo-technicznego, jak i brakiem odpowiedniego zabezpieczenia finansowego na prowadzenie tego zadania.

W związku z powstałą nadzwyczajną sytuacją, przeprowadzono ze strony Starostwa Powiatowego wiele istotnych dla tego zadania posunięć: zabezpieczono całodobowo ochronę placu budowy, wykonano dodatkową ekspertyzę – opinię obiektu inżynierskiego, przeprowadzono również negocjację bez ogłoszenia z potencjalnymi wykonawcami, którzy przyjęli jeden z głównych warunków do spełnienia, wykonanie przejezdności po obiekcie jeszcze w bieżącym roku, jak również utrzymanie możliwości przejścia pieszych w czasie wykonywania prac przy pełnym zabezpieczeniu bezpieczeństwa osób znajdujących się na remontowanym obiekcie.

Co ważne, zapisy w wykonanym orzeczeniu technicznym potwierdzają poprawność pierwotnie wykonanego i zatwierdzonego projektu budowlanego, stwierdzono jego kompletność do wydania decyzji pozwolenia na remont.
Dokonano ponownie sprawdzenia nośności, które potwierdziły ocenę projektanta.

Dalsza kontynuacja prac remontowych na obiekcie będzie prowadzona na podstawie pierwotnego i zatwierdzonego projektu budowlanego wraz z projektem wykonawczym, który to uszczegółowia rozwiązania konstrukcyjne, jak i ważnego pozwolenia na prowadzenie przedmiotowego remontu.

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego podszedł do tej nadzwyczajnej powstałej sytuacji z pełną powagą, dlatego postanowiono podpisać umowę z wykonawcą, który podjął trudną decyzję i zobowiązał się do końca bieżącego roku wykonać przejezdność na wiadukcie drogowym, a w terminie do czerwca 2013 roku zakończyć proces remontu na tym zadaniu.

Mamy pełną świadomość, że prowadzone prace - nawet te aktualnie przerwane - są i będą chwilowym utrudnieniem dla użytkowników drogi powiatowej, jednak dzięki temu remontowi przede wszystkim zwiększy się bezpieczeństwo użytkowników drogi, w tym dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 6 na ulicy Kopernika w Boguszowie – Gorcach.

Zadanie jest trudne, które przez wiele lat było odkładane z różnych przyczyn w procesie realizacji, dlatego kolejny raz należy powtórzyć, że kontynuacja prac jest dla Powiatu Wałbrzyskiego wyzwaniem a zarazem priorytetem na ten obecny trudny czas.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group