Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3966
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jugowice: Starostwo wyremontuje drogę w Jugowicach

Wtorek, 25 września 2012, 13:43
Autor: red
REGION, Jugowice: Starostwo wyremontuje drogę w Jugowicach
Fot. użyczone
Planuje się, że nowa nawierzchnia powstanie do grudnia br. Pieniądze na remont pozyskało Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu.

Remontowany ma być – brukowy obecnie – odcinek jezdni w Jugowicach. W ramach planowanych prac planuje się m.in. zdemontować istniejącą nawierzchnię i krawężniki, dokonać ścinki poboczy, wymienić podbudowę drogi oraz wymienić bariery energochłonne od strony rzeki.
- Projekt remontu drogi zleciliśmy do wykonania latem tego roku, wówczas też zaczęliśmy się starać o pozyskanie pieniędzy na remont. Nie ukrywam, że udało się nam je zdobyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu pani poseł Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej i dzięki determinacji wójta Walimia Adama Hausmana - mówi Starosta Wałbrzyski Robert Ławski i dodaje, że cieszy go tak dobry przykład współpracy pomiędzy parlamentarzystami a samorządowcami różnych szczebli, bo jego efektem są skutecznie realizowane zadania na rzecz mieszkańców powiatu.

Koszt planowanych prac to 1.100 000 zł. To nie pierwszy remont prowadzony w Walimiu na zlecenie Starostwa Powiatowego: kilka tygodni temu został oddany do użytku wyremontowany 2,5 km odcinek ul. Wiejskiej.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group